Raatuse koolis selguvad Tartumaa parimad väikesed mälumängijad

20. jaan. 2014 - Kommenteeri artiklit

Tartu Raatuse koolis peetakse kolmapäeval, 23. jaanuaril 2. klassi õpilastele mõeldud mälumängu „Mõtteragin” tänavust finaalvõistlust, mis toimub tänavu viiendat korda.

Novembris toimunud esimeses voorus osales 37 neljaliikmelist võistkonda Tartu linna ja maakonna 19 koolist, kes lahendasid ülesandeid kodukoolis veebipõhiselt. Õpilastel oli 30 küsimusele vastamiseks aega 1,5 tundi.

„Küsimused hõlmasid valdkondi alates lasteraamatutest ja lõpetades päevakajaliste teemadega. Sinna vahele jätkub nii sõnavara ja nuputamist, Eestit ja Tartut, loodust ja sporti kui ka muusikat ja ameteid. Seejärel tegi karm, kuid õiglane žürii otsuse ning 2. voorus jätkab mängu 20 võistkonda. Kõiki mängijaid autasustasime meene, väikese maiustuse ning tänukirjaga,” ütles võistluse mõtte algataja ja läbiviija, Tartu Raatuse kooli klassiõpetaja Tiina Vink.

Tema sõnul on võistluse teine voor üles ehitatud Kuldvillaku põhimõttel: „Iga võistkond valib teema, milles ta end kõige kindlamalt tunneb, kõik võistkonnad vastavad kirjalikult ning teema valijad ka suuliselt. Küsimuste teemad püsivad muutumatutena terve turniiri vältel.”

Iga vastus annab maksimaalselt ühe punkti. Kahes voorus osalejate punktid liidetakse ning selgub lõplik paremusjärjestus. Kogu kontrollimine ning andmete sisestamine toimub jooksvalt mängu ajal ning mäng lõppeb autasustamistseremooniaga.

„Mõtteragina” mälumänguvõistluse eesmärgiks on suunata last ümbritsevat maailma lahtiste silmadega nägema ning nähtu-kuuldu üle arutlema nii pereringis kui klassikaaslastega. Samuti on oluline kujundada oskust häälestada end ülesandega toimetulemisele ja näha meeskonnatöö vajalikkust.

Võistlust toetavad Tartu linnavalitsus, haridus- ja tugiteenuste keskus ning Tartu Raatuse kool.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!