Riigieksamite valik peab olema tehtud 20. jaanuariks

8. jaan. 2014 - Kommenteeri artiklit

20. jaanuariks peavad langetama riigieksamite valiku ning registreerima end Eksamite Infosüsteemis nii gümnaasiumi- ja kutsekooliõpilased kui ka varemlõpetanud ja välisriigis haridust omandavad isikud, teatas SA Innove pressiesindaja.

Alates käesolevast õppeaastast peab õpilane gümnaasiumi lõpetamiseks sooritama eesti keele või eesti keele teise keelena riigieksami, matemaatika riigieksami, võõrkeele riigieksami, gümnaasiumi koolieksami, õpilasuurimuse või praktilise töö (viimast ei pea tegema eksternina kooli lõpetamisel).

Eesti keele ja eesti keel teise keelena riigieksamite korralduses muutusi ei ole. Matemaatika riigieksami puhul peab õpilane valima kitsa või laia kursuse alusel koostatud matemaatika eksamitöö vahel.

Võõrkeele riigieksami puhul on õpilasel võimalus sooritada riigieksamina rahvusvaheline prantsuse, saksa või vene keele eksam Innove kaudu B1- või B2-tasemel; esitada vähemalt B1-tasemel keeleoskust tõendav dokument omal kulul sooritatud ja riiklikult tunnustatud inglise, prantsuse, saksa või vene keele (võõrkeelena) rahvusvaheliselt eksamilt, või sooritada riigi koostatav inglise keele riigieksam (B1- ja B2-tase koos). Innove vahendusel tehtavalt võõrkeele eksamilt saab rahvusvaheliselt tunnustatud keeleoskuse tunnistuse.

Riigieksamitele registreerimise tähtaeg on 20. jaanuar. Alates sellest õppeaastast on võimalik riigieksamitele registreerida Eksamite Infosüsteemis aadressil https://eis.ekk.edu.ee/.

Õpilased saavad registreerimise kohta täpsemat infot oma koolist. Varem lõpetanud saavad eksamitele registreeruda riigiportaali www.eesti.ee vahendusel. Enne eksamivalikute tegemist tasub neil, kes soovivad õpinguid jätkata, tutvuda kõrgkooli ja soovitud eriala vastuvõtutingimustega.

2014. aasta riigieksamid algavad 23. aprillil eesti keele kui teise keele kirjaliku osaga ning lõpevad 12. juunil saksa keele riigieksami suulise osaga. Riigieksami e-tunnistused on riigiportaalist kättesaadavad ja alla laaditavad alates 20. juunist.

Lisainfot riigieksamite muudatuste kohta leiab siit ning põhjalikumat riigieksamite kohta siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!