Tartu Maarja kool sai lastefondi abiga tooltõstuki

21. jaan. 2014 - Kommenteeri artiklit

Tartu Maarja kooli lasteaed sai tänu SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile tooltõstuki, mis võimaldab transportida liikumispuudega lapsi teisele korrusele. Seni viisid kasvatajad lapsi üles süles.

Tartu Maarja kooli direktori Jaanus Rooba sõnul viiakse lasteaia õppehoone teisel korrusel läbi liikumistunde ja füsioteraapiat ning asuvad vajalike tingimustega logopeedi ja eripedagoogi kabinetid. Seni viisid lasteaia õpetajad lapsi raviteraapiasse süles, mis aga on raske liikumispuudega laste spastilisuse tõttu ohtlik nii lastele kui ka õpetajatele.

Ligi 10 000 eurot maksva spetsiaalse tooltõstuki soetamiseks palus ja sai kool abi nii Tartu linnavalitsuselt kui ka SA TÜK Lastefondilt, mis on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2001. aastast ning 13 aasta jooksul kogunud üle 1,5 miljoni euro annetusi ja toetanud hulganisti abivajajaid.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!