Teadusprojektide konkurss ootab taotlusi märtsini

22. jaan. 2014 - Kommenteeri artiklit

Eesti teadusagentuur ootab 3. märtsini taotlusi teadust populariseerivate projektide toetamiseks. Konkursi eelarve on tänavu ligi poole võrra suurem. Tulemused selguvad aprillis, teatas teadusagentuuri pressiesindaja.

Toetust on võimalik saada nii laiale avalikkusele kui ka väiksematele sihtgruppidele suunatud tegevustele. Rahastamist võib küsida ürituste, konkursside, näituste, teaduspäevade, töötubade ja konverentside korraldamiseks, õpiotstarbeliste audio-visuaalsete materjalide koostamiseks. Reeglina rahastatakse  lühiajalisi, kuni aasta kestvaid tegevusi.

Varasematel aastatel on toetatud õpilastele teadusvaldkondi tutvustavaid huvilaagreid, huviringe, töötubasid ja konkursse. Näiteks on algatuste hulgas Konguta kooli „Jukuakadeemia”, Metsküla algkooli õpilastele suunatud tegevused „Täna mängime Teadlast!“ ning Tartu ülikooli doktorandi Sven-Erik Enno eestvedamisel korraldatavad loenguid äikesest. Laiemat teadushuviliste ringi kaasavad Tartu hansapäevade raames korraldatav „Teaduslinn“ Toomel ning muuseumide näitused ja õppeprogrammid.

Taotlusi konkursil osalemiseks võivad esitada kõik Eestis tegutsevad teadlased, teadusasutused, mittetulundusühingud, koolid ning teised teaduse tutvustamisega tegelejad.

Konkursi eelarve on tänavu 45% suurem kui eelmisel aastal. Teadust populariseerivaid tegevusi toetatakse 220 000 euro ulatuses.

Projektikonkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur, projekte rahastab haridus- ja teadusministeerium.

Konkursi tulemused tehakse teatavaks hiljemalt aprillis 2014.

Lisainfot leiab siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!