Valga gümnaasium tähistas 95. sünnipäeva

21. jaan. 2014 - Kommenteeri artiklit

Valga gümnaasium tähistas möödunud nädalal 95. sünnipäeva aktusega kogu koolipere ja külaliste osalusel. Kooli suuremad pidustused on kavandatud juunis toimuva kaksiklinna Valga-Valka festivali ajale, teatas Valga linna pressiesindaja.

Valga Eesti gümnaasium avati 11. jaanuaril 1919. Esimest korda gümnaasiumite ajaloos toimus selles 300 õpilasega segakoolis õppetöö eesti keeles. Tollase koolikomisjoni otsusega asutati aga juba sama aasta veebruaris Valga Eesti gümnaasiumi asemele kaks gümnaasiumi: eraldi poeglastele ja tütarlastele, mis 1933. aastaks liideti ühisgümnaasiumiks. Oma ajaloo jooksul on kool tegutsenud erinevates hoonetes ja vormides. Nüüdseks on gümnaasium jõudnud tagasi oma ajaloolisse akadeemilisse majja – „Valga valgesse majja”.

Valga linnapea Kalev Härki sõnul on Valgas läbi aegade peetud haridust väga tähtsaks ning antud seda lausa viies keeles. Ajaloolased on leidnud andmeid, kus esimesest Valga linna koolist räägitakse 16. sajandi algusest ja juba 1788. aastal tegutses Valgas kool, mis andis keskhariduse tasemele vastava hariduse.

Härk rõhutas pidupäeva tervituskõnes, et gümnasist ei ole koolis ainult saamas, vaid peab ka ise olema nõudlik oma kooli ja õpetajate vastu saamaks parimat ettevalmistust edasiseks hariduseks, tulevaseks tööks ning kogu eluks.

Praegune koolipere tähistas väärikat tähtpäeva möödunud nädala alguses. Vilistlaste ja endiste koolitöötajatega peetakse pidu aga 7. juunil, mil see saab olema osa kaksiklinna Valga-Valka 430. sünnipäeva tähistavatest sündmustest.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!