Viljandis asutati riigigümnaasiumide õpilasesinduste koostöökoda

14. jaan. 2014 - Kommenteeri artiklit

10.11. jaanuaril kogunesid Viljandis viie riigigümnaasiumi õpilasesindused, et õppida üksteist tundma, täiendada oma koostööoskusi ning arutleda ühiselt koolidemokraatia üle. Kohtumise lõppedes asutati koostöökoda, mis on riigigümnaasiumide õpilasesinduse koostöövõrgustik, eesmärgiga toetada omavahelist koostööd ja arendada koolidemokraatiat riigigümnaasiumites.

Üksmeelselt valiti koostöökoja esimese poolaasta eesistujaks Läänemaa ühisgümnaasium. Koostöökoja tegevust hakkab koordineerima sama kooli abiturient Kristjan Tedremaa ja mentorina Viljandi gümnaasiumi õpetaja Urmo Reitav.

Kristjan Tedremaa sõnul lükati nende kahe päeva jooksul ümber müüt, nagu oleks tänapäeva noored hukas. „Nägin enda ümber nii palju motiveeritud, organiseerunud ja koostööaldis noori, kelle eesmärk on enda ümbruskonna ja kooli paremaks muutmine,” lisas Tedremaa. Ta usub, et koostöökoja loomisega muutub koostöö riigigümnaasiumide vahel veelgi hõlpsamaks ja tegusamaks ning tekib ühtne riigigümnaasiumide pere.

Gümnasistid leidsid, et tänases koolielus on liialt palju tähelepanu ja ressursse kulutatud koolidevahelisele konkurentsile ja üksteisele ärategemisele, ning rohkem on vaja koostöö kaudu hoopis üksteiselt õppida ja luua parimad võimalused noorte arenguks.

Kahe päeva jooksul toimunud kohtumisel ja koolitusel keskenduti õpilasesinduse rollile ja selle uuele väljundile riigigümnaasiumi kontekstis, leiti ühised väärtused õpilasesinduse tegevuseks ning peeti plaane oma ühistegevuse jätkamiseks.

Kohtumisel osales 20 noort Läänemaa ühisgümnaasiumist, Noarootsi gümnaasiumist, Viljandi gümnaasiumist, Jõgevamaa gümnaasiumist ja Nõo reaalgümnaasiumist. Kohtumise ja koolituse viis läbi Viljandi gümnaasium koostöös Elis Ramsti ja Eneli Rimpeliga MTÜ-st Pro Consensio.

Riigigümnaasiumid on haridus- ja teadusministeeriumi hallatavad gümnaasiumid, mille õppe- ja kasvatustegevuse eesmärk on õpilaste üldpädevuste kujundamine ning kus väärtustatakse kaasavat ja hoolivat koolikultuuri.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!