Corelli Music juubeliaastal

14. veebr. 2014 Mail Sildos - Kommenteeri artiklit

Kontserdiagentuur Corelli Music tähistab märtsis kümnendat sünnipäeva ning pakub juubeliaastal hulgaliselt kauneid muusikaelamusi oma tuntud kontserdisarjades „Toompea muusikasalong”, „Mõisaromantika”, „Kirikupühad Maarjamaal” ning juulis suvise suursündmusena heategevusliku sarja „Eesti mõisad 2014” kontserte.

Eesti Vabariigi 96. aastapäeva tähistamiseks toimub 23. veebruaril kell 16 Toompea muusikasalongis meeleolukas salongikontsert „Eesti romanss. Igatsus”.

Tuntud sopran Kaia Urb ja kitarrist Heiki Mätlik pakuvad kuulamiseks eesti heliloojate kauneid laule. Klassikute Miina Härma, Mihkel Lüdigi, August Weizenbergi, Konstantin Türnpu ja Artur Lemba romansside kõrval saab nautida ka uuemaid laule heliloojatelt Ester Mägi, Eino Tamberg, Kuldar Sink ja Margo Kõlar. Kuulajatele üllatuseks kõlavad esmakordselt Eesti diplomaadi ja asjaarmastajast helilooja August Johannes Torma (1895–1971) romansid.

Muusikud Kaia Urb ja Heiki Mätlik on teinud koostööd paarkümmend aastat ja salvestanud ühiselt viis heliplaati. Mõisaromantika kevadkontsertide sarjas esitavad nad 15. märtsil Kõltsu mõisas ja 16. märtsil Alatskivi lossis tundelise kava vene romanssidest.

Traditsiooniliselt pakub Corelli Music sarjas „Kirikupühad Maarja­maal” ka vaikset nädalat sissejuhatavaid kontserte kannatusaja teemal. Kontserdiga „Passioon” astuvad 12. aprillil Tartu Jaani kirikus ja 13. aprillil Tallinna Jaani kirikus publiku ette kontratenor Ka Bo Chan ning ajastu pillidel musitseeriv Corelli Barokkorkester. Kontserte juhatab dirigent Martin Sildos.

Lisainfo www.corelli.ee, piletid www.piletilevi.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!