Eesti maaülikoolis avati vabaaine metsa- ja puidutööstusest

10. veebr. 2014 - Kommenteeri artiklit

Eesti maaülikool avas koostöös Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liiduga uue vabaaine „Sissejuhatus Eesti metsa- ja puidutööstusesse”. Kursuse eesmärgiks on toetada ning süvendada metsatööstuse ja puidutehnoloogia õppeainete omandamist, teatas liidu pressiesindaja.

Veebruarist aprillini vältava kursuse käigus saavad üliõpilased hea ülevaate Eesti metsa- ja puidutööstuse sektori rollist ühiskonnas, arengutrendidest, innovatsioonist ja peamistest tegevustest sektoris. Samuti saab kursuselt süvendatud teadmisi valdkonna tootmispotentsiaalist, turgudest ja sektorit mõjutavast poliitikast ning ülevaate jätkusuutlikust ressursi varumise olulisusest, kvaliteedijuhtimisest ja kliendisuhetest.

Haridus- ja teadusministeeriumi nõunik Karin Jaanson pidas oluliseks ülikooli ning erialaliidu ühistegevust noorte erialasel täiendamisel. „On tervitatav, et Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit võtab omapoolse vastutuse sektori jaoks oluliste spetsialistide ettevalmistamisel ning teeb koostööd Eesti maaülikooliga oma valdkonna praktilise poole tutvustamiseks. Üliõpilased saavad õppekäikudel ning otsekontaktide kaudu ettevõtetega kahtlemata parema ettekujutuse oma edasistest võimalustest, ettevõtted aga omakorda leiavad kergemini motiveeritud ning vajalike oskustega spetsialisti. Erialaliidud, kes aktiivselt haridusasutustega koostööd teevad, toetavad oma ettevõtjate arengut kindlasti paremini, kui need, kes koolilõpetajate peale passiivselt loodavad. Loodetavasti leiab üha rohkem erialaliite võimalust sarnaseks koostööks haridusasutustega.”

Eesti maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi õppedirektor Vaike Reisner ütles, et üliõpilaste huvi õppetööd ja ettevõtete praktilist kogemust ühendava vabaaine vastu on olnud rõõmustavalt suur. „Kursus oli algselt mõeldud esimese kursuse tudengitele, et hõlbustada edasist erialasuuna valimist. Samas ei piiranud me ka teiste üliõpilaste osalemist, kes selle vabaaine vastu huvi tundsid. Grupp sai kiiresti täis.”

„Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tööstuse valdkonna teemajuht Pille Aasametsa sõnul on liit lisaks kaasarääkimisele õppekavades leidnud, et kõige parem viis õppijatele tööstust tutvustada on teha seda läbi ettevõtjate endi kogemuste. „Loenguid viivad üldjuhul läbi Eesti metsa- ja puidutööstuse ettevõtete esindajad ja praktikud. Kursuse käigus toimub õppeekskursioon metsatööstuse ettevõtetesse,” ütles ta.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!