HTM: Tallinna vene lütseumis õpetatakse ajalugu Venemaa õppematerjalide põhjal

4. veebr. 2014 - Kommenteeri artiklit

Esmaspäeval külastasid haridus- ja teadusministeeriumi esindajad ning Harju maavalitsuse eksperdid sihtasutust Tallinna vene lütseum, tuvastades mitu tõsist rikkumist.

Saadud andmete põhjal saavad asutuse õpilased tavapärastes õppeainetes aastas üle 300 tunni õpetust Vene lütseumi egiidi all. Sealhulgas on õpetatud Tallinna vene Linnamäe gümnaasiumi gümnasistidele ja ka teiste koolide õpilastele muu hulgas ajalugu ja ühiskonnaõpetust Venemaa õppematerjalide põhjal.

„Arusaamatuks jääb, miks on vaja riikliku õppekava täitmiseks suures mahus täiendavaid lisatunde, mida õpetatakse teise riigi õppekava järgi tehtud materjalide põhjal, koolitusloata ja eksitava nimega asutuses,” kommenteeris haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Mart Laidmets.

SA juhatuse liikmete esitatud dokumentide põhjal on koolituse maht väga suur, mistõttu peab asutusel olema kindlasti koolitusluba. Samuti ei tohi kasutada sellise koolitusasutuse nimes sõna „lütseum“, mis viitab gümnaasiumiharidusele.

HTM-i ekspertide külastuse tulemused on esitatud haridus- ja teadusministrile seisukoha võtmiseks.

Sihtasutusele saadetud märgukirja leiab siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!