Keelekümblus tõi Tallinna Läänemere gümnaasiumi endisele direktorile ordeni

14. veebr. 2014 Sirje Pärismaa - Kommenteeri artiklit

Tallinna Läänemere gümnaasiumi endine direktor Valeri Novikov (pildil) pälvis keelekümbluse edendamise eest Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Läänemere gümnaasium oli nelja esimese kooli seas, kes 1999. aastal asus õhinal keelekümblusprogrammiks valmistuma. „Tutvusime materjalidega, käisime Soomes ja Kanadas, valisime kaadrit,” meenutab Valeri Novikov. Korraks tekkis ka väike kahtlus, kui keegi küsis direktorilt, kas ta ikka mõtleb, mis saab nende lastest, kui projekt ja rahastus lõpeb.

„Aga kui esimesed tulemused olid käes, siis rahunesime,” ütleb Novikov ja rõõmustab, et nüüd pole keelekümblus enam ammu projekt, vaid programm ja selle järgi töötavad paljud Eesti koolid. Nüüdseks on selge, et kümmeldes saab õppida ükskõik mis keelt. Ka eesti koolid on hakanud seda kasutama.

„Uued immigrandid tulevad Ees­tisse ja ka nende õpetamiseks sobib see metoodika. Ja inglise keelt saab selle järgi õpetada,” lisab Novikov.

Eelmine õppeaasta jäi tema jaoks Läänemere gümnaasiumis viimaseks.

„Nägin, et suur kool muutub minu jaoks liiga raskeks, ma pole harjunud, et ei jõua kõike ära teha,” ütleb Novikov. Pensionipõlve nautis ta siiski vaid pool aastat. Jaanuarist juhib ta Eurogümnaasiumi, kus on õpilasi kümme korda vähem kui Läänemere gümnaasiumis – kõigest sada.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!