Kuldaväärt õpetaja Kullamaalt

14. veebr. 2014 Sirje Pärismaa - Kommenteeri artiklit

Kullamaa keskkooli terviseõpetuse õpetaja Mai Jõevee on tõeline maa sool – lisaks koolitundidele on ta vallavalitsuse liige, ajab külaelu asju, korraldab maakonna spordiüritusi ja jõuab ka ise nii tantsima kui võrkpalli mängima. Just kohaliku elu edendamise eest pälvis Jõevee tänavu presidendilt Valgetähe teenetemärgi.

„Kes tahab väljas käia, sellel on elu aktiivne ja lõbus, kes tahab kodus tukkuda, sellel on igav,” ütleb Mai Jõevee vastuseks Õpetajate Lehe küsimusele, milline on elu Kullamaal. 67-aastane Jõevee kuulub esimeste kilda. Parajasti valmistab ta ette Läänemaa algklasside taliolümpiamänge. Jõevee korraldas ka suvemängud, mispeale leiti, et võiks talvelgi koos sportida, kuna maakonnas on palju väikseid koole ja mõneteist õpilasega ei saa üksi nii suurt üritust teha.

1968. aastal õpetajateed alustanud Jõevee oli varem kehalise kasvatuse õpetaja, aga kui tundis, et on „natuke puine”, hakkas õpetama inimeseõpetust. Lisaks sellele on mittestatsionaarse keskkooliklassi juhataja.

„Kuna vanim õpilane on seal 55, leiti, et klassijuhataja peaks ikka vanem olema!” naerab Jõevee.

46. aastat õpetajana töötav Jõevee on näinud erinevaid aegu.

„Õpilased olid kõige aktiivsemad siis, kui meil 1976. aastal tehti keskkool,” meenutab ta. „Õppimist vaadates teeb muret, et praegu saadakse maakoolis kergemini läbi. Aga oli varem nii õppijaid kui ka mitteõppijaid ja on praegugi. Ühiskonna suhtumine on viinud distsipliini alla. Õpetaja ei saagi lapsega midagi ette võtta. Liiga leebeks on kõik läinud. Õpetaja palk on aga alati väike olnud. Kui tulin tööle, sai mu abikaasa elektrikuna kolm korda rohkem palka kui mina oma kõrgharidusega!”

Hakkamist täis inimesena leiab Jõevee, et noorte seas on õpitud abitust liiga palju. „Käed-jalad on otsas, aga tööle ei lähe. Ei võeta igasugust tööd vastu.”

Jõevee on ka tervise arengu instituudi juures Läänemaa tervist arendavate koolide koordinaator. Et maakonnas on vähe terviseõpetajaid, kes on kutse omandanud, kandis Jõevee hoolt, et nad saaksid koolitust. Veebruari lõpust lähevadki tasuta õppepäevad lahti.

Kuna sel aastal pole terviseõpetuse riiklikku olümpiaadi, võttis Jõevee ette maakondliku teadmisteproovi korraldamise. Appi tulevad TLÜ Haapsalu kolledži tudengid.

„Mõtteid on nii palju, et elu saab enne otsa, peab ruttu need ära tegema,” ütleb Jõevee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!