Lennuakadeemia sai akrediteeringu aastani 2021

26. veebr. 2014 - Kommenteeri artiklit

Eesti kõrghariduse kvaliteediagentuuri (EKKA) kõrghariduse hindamisnõukogu kinnitas oma veebruarikuu istungil otsuse akrediteerida Eesti lennuakadeemia aastani 2021 kõrvaltingimustega teadus- ja arendustegevuse osas, teatas kooli pressiesindaja.

Komisjon tõstis lennuakadeemia puhul esile kõigi huvipoolte kaasamist kõrgkooli juhtimisse ning head koostööd teiste Eesti ülikoolidega. Nii tööandjad kui ka vilistlased hindavad kooli lõpetajate kõrget taset, mille tulemusel on lõpetajad nii siseriiklikult kui ka rahvusvaheliselt lennundusturul konkurentsivõimelised ja nende tööhõive suur.

Tugevustena toodi esile, et kõrgkoolil on olemas strateegilised eesmärgid riigile oluliste erialade arendamiseks ja selged tegevuskavad oma põhitegevuste populariseerimiseks. Samuti vastavad akadeemia läbiviidavad täienduskoolitused sektori vajadustele ning riiklikele ja rahvusvahelistele lennundusstandarditele.

Arendamist vajava valdkonnana toodi välja akadeemia teadus- ja arendustegevus. Sellest tulenevalt tuleb lennuakadeemial esitada tegevusplaan teadus- ja arendustegevuse rahastamise korraldamiseks ning ülevaade meetmetest õppejõudude motivatsiooni tõstmiseks teadus- ja arendustegevuses osalemiseks.

Institutsionaalne akrediteerimine on välishindamine, mille peavad kõik õppeasutused läbima vähemalt kord seitsme aasta jooksul. Akrediteerimise käigus hinnati lennuakadeemia kui organisatsiooni juhtimist ja toimimist, õppetegevust, teadus- ja arendustegevust ning panust ühiskonna teenimisse.

Hindamiskomisjon kuulusid kõrghariduskonsultandid ja -juhid ning erialaspetsialistid Saksamaalt, Soomest, Lätist, Leedust ja Eestist. Hindamiskomisjoni eesmärk oli anda hinnang kõrgkooli tugevustele ja parendusvaldkondadele ning teha soovitusi nende valdkondade edasiseks arendamiseks.

Eesti lennuakadeemia on riiklik rakenduskõrgkool, kus koolitatakse spetsialiste Eesti lennundusettevõtetele. Akadeemia on ainus lennundusalast kõrgharidust pakkuv kool Eestis ning seal saab õppida viiel erialal: lennuliiklusteenindus, lennunduse side- ja navigatsioonisüsteemide käitamine, õhusõiduki juhtimine, lennundusettevõtte käitamine ning õhusõiduki ehitus ja hooldus. 20 aasta jooksul on akadeemias lennundushariduse saanud ligi 550 spetsialisti.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!