Liikuma paneb laste ja vanemate tänulikkus

7. veebr. 2014 Pilvi Pregel Rapla Vesiroosi gümnaasiumi klassiõpetaja - Kommenteeri artiklit

Igasuguse väljaskäimise võlu seisneb selles, et lapsed on tänulikud uue nägemise ja kogemise eest.

Palju käime looduses, sest see on eakohane − vaadelda, katsuda ning katsetada. Palju võimalusi pakuvad RMK õpperajad ja looduskeskused.

Maakonna muuseumide juures uurime vanade aegade kombestikku. Nii Sillaotsa talumuuseum kui ka Mahtra talurahvamuuseum pakuvad tänuväärseid tegevusrohkeid programme.

Iga hariva teatrikülastuse liidame millegi huvitavaga: kas mõne muuseumi, tegevusprogrammi või ka ujumisega. Soovime igast väljasõidust maksimumi võtta.

Vanemate tänulikkus ühistegevuste eest panebki liikuma. Ikka on ka keegi neist huvitatud kaasa tulema. On juhtunud, et teiste kohustuste tõttu ei ole ma ise saanud õppeprogrammil või teatrikülastustel käia ja mind on asendanud lapsevanem.

Oleme klassiga käinud ka loodusprogrammil koos mitme vanema ja nen­de autodega. Klas­si­rei­sid öö­bi­mis­tega eel­davad enamasti mõ­ne täiskasvanu liitumist.

Lihtsam on alati minna valmisreisile, mis firmad kokku pannud, kuid ise kombineerida on soodsam.

Suur luksus on omada kolleegi, kes õpib reisijuhiks ja tahab ennast proovile panna. Olen käinud nii oma klassiga mitmel kahepäevasel põneval reisil Lõuna- Eestis ja Hiiumaal.

Olen kogenud õpetajais reisidel palju entusiasmi. Nad isegi ei väsi, sest lastega reisida tähendab neid hoopis uues olukorras tundma õppida, nendega kokku kasvada. Kogu organiseerimismure saab mitmekordselt tasutud särasilmsuse ja rõõmsa üheshingamisega.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!