Meie lasteaia ujumisõpetajaks on omaaegne spordikuulsus

10. veebr. 2014 Ilme Kaljusoo Pärnu Kastani lasteaia õpetaja - Kommenteeri artiklit

Saalist kostavad rõõmsad lauluviisid – õpetajate ansambel teeb veel kiiruga viimast proovi, samal ajal käib juba usin saali kaunistamine. Ei juhtu ju iga päev, et üks õpetaja tähistab 70. sünnipäeva ikka veel tööpostil olles. See tubli naine on meie ujumisõpetaja Illa Raudik.

Augustis täitub õpetaja Illal kakskümmend viis aastat ajast, kui ta asus Pärnu Kastani lasteaia lastele ujumist õpetama. Paljude meie tänaste kasvandike emad-isad on samuti saanud oma esimesed ujumisoskused tänu tädi Illale.

Aga õpetaja Illa pole mitte lihtsalt pedagoog, vaid ta on ka kahekordne maailmameister allveeujumises. Kui palju on neid lapsi, kes saavad öelda, et neid õpetas lasteaias maailmameister?

1973. aastal tunnistati Illa Raudik Eesti parimaks naissportlaseks. Tema auhinnakapis on aukohal kaks maailma- ja kolm Euroopa meistrivõistluste kuldmedalit. Lisaks sellele on Illal üheksa Nõukogude Liidu tšempionaadi kulda ja 23 Eesti meistritiitlit. Ta on olnud kümme aastat tippspordis, kus tuli maksimaalselt pingutada, et püsida liidu koondises.

Omaaegne spordikuulsus töötab Pärnu Kastani lasteaias alates 1989. aastast. Õpetaja Illa ise ütleb, et kõige tähtsam on algul laps veega lihtsalt sõbraks teha. Tema eesmärk ei ole mitte kõigist oskajad ujujad koolitada.

„Viimastel aastatel on tänu veekeskustele laste kartlikkus vee suhtes vähenenud. Seda enam aga peab basseinis olles neil silma peal hoidma, et nad mänguhoos liialt ülemeelikuks ei läheks ega üksteisele liiga teeks,” ütleb õpetaja Illa.

Õpetaja Illa armastab lapsi ja oma tööd väga. Erilist rõõmu valmistab talle see, kui laps hakkab tundma vees olemisest rõõmu ja mõnu. „Kui laps on veega sõbraks saanud, oleme me mõlemad õnnelikud,” ütleb õpetaja Illa.

On hämmastav, et üks inimene nii palju jõuab. Illat vaadates tundub, et ta on nagu igiliikur. Ta lihtsalt ei tohi seisma jääda, ta peab olema pidevas liikumises. Energiat jätkub tal igaks päevaks. Küllap on temalt õppida igal meie maja õpetajal – kuidas elada ja töötada nii, et poleks vaja karta läbipõlemist ning jõuaks pikki aastaid tööpõllul aktiivne ja tegus olla.

Jõudu ja tervist Sulle kallis õpetaja Illa meie lasteaia väikeste ja suurte poolt!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!