Piiriülene koosõppimine

3. veebr. 2014 Ain Jõesalu MTÜ Euregio Pskov-Livonia tegevjuht - Kommenteeri artiklit

30. jaanuaril toimus haridus- ja teadusministeeriumis algatuse Huvitav Kool käigus seminar „Piiriülesed koosõppimised”.

2013. aastal rakendati MTÜ Euregio Pskov-Livonia ning haridus-ja teadusministeeriumi koostööna pilootprojekt „Õpilasvahetus vene keele õppe kaasajastamiseks Lõuna-Eesti koolides” eesmärgiga toetada eesti gümnaasiumides vene keele kui võõrkeele õppimist. Huvi vene keele õppimise vastu gümnasistide seas on suur. Võõrkeelte oskus on üks võti noorte karjääri planeerimisel ning ka õpetajatele on vajalik end kursis hoida keele ja metoodikaga, mis toetab tänapäevast õpetamist.

Õpilasvahetus on üks võimalustest, kuidas õppimist huvitavaks teha ning õpilasi ja õpetajaid motiveerida. Projekti käigus toimus õpilasvahetus nelja Lõuna-Eesti kooli (Põlva ühisgümnaasium, Otepää gümnaasium, Vastseliina gümnaasium, Viljandi gümnaasium) ja Pihkva oblasti nelja rajooni koolide (Gdov, Petseri, Pihkva, Sebež) õpilaste vahel. Igast koolist osales viis õpilast ja õpetaja kümne päeva jooksul partnerkooli õppetöös. Venekeelsete partnerite vastuvõtmiseks valmistumisel läbisid koolide meeskonnad lõimitud aine- ja keeleõppe koolituse, mida kasutatakse ka tavapärases õppetöös.

Seminaril tehti kokkuvõte pilootprojekti tulemustest ja kavandati samme järgmise etapi käivitamiseks. Projektiga on liitunud veel kuus gümnaasiumi/keskkooli: Parksepa keskkool, August Kitzbergi gümnaasium, Tsirguliina keskkool Kagu-Eestist, aga ka Jõgevamaa gümnaasium, Saaremaa ühisgümnaasium ja Kärdla ühisgümnaasium.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!