VAT Teatri „Masohhisti pihtimus” – meie igapäevane elu kõverpeeglis

14. veebr. 2014 Tiiu Talvist - Kommenteeri artiklit

Veebruari lõpus esietendub VAT Teatris intrigeeriv lugu „Masohhisti pihtimus”, mis annab vaatajale meie kaasaegsest absurdsest elukorraldusest kõverpeegelpildi.

Härra M., keda lavastuses mängib Raivo E. Tamm, on tavaline mees. Ta töötab reklaamibüroos graafilise disainerina. Lisaks on härra M. masohhist, kes oma rõõmuks avastab, et tööelu võib olla suurepärane alanduste allikas. Härra M. leiab rahuldust palgakärbetest, tasustamata ületöötundidest, puhkuse ja sotsiaalteenuste puudumisest. Kõik läheb veelgi põnevamaks siis, kui ta reklaamiagentuurist koondatakse ja kaubanduskeskuse koristajaks palgatakse …

Tšehhi autori Roman Sikora kirjutatud „Masohhisti pihtimus” on metsik ja mõtlemapanev farss keskmise eurooplase suhtest oma töösse. Sikora tekst on üllatav, hämmastav ning raputav maiuspala nii näitlejaile kui ka vaatajaile. Loo lavastab saksa lavastaja Christian Römer, lisaks Raivo E. Tammele mängivad Katariina Ratasepp, Tanel Saar, Margo Teder, Ago Soots ja Lauri Saatpalu.

Saabuv kevad saab VAT Teatri mitmele lavastusele viimaseks. Nii hakkavad oma lavateekonda lõpetama auhinnatud monolavastused „Nisa” ja „Rekvisiitori tähetund”, hoogne vestern „Hea, Paha ja Inetu” ning noortelavastus „Salto Mortale”. Repertuaaris jätkavad eesti teatrikriitikute poolt 2013. aasta parimaks lavastuseks tituleeritud „Faust” ja eelmise aasta lõpus esietendunud lavastus „Sokrates. Pidusöök Prytaneionis”.

Hea võimalus teatris kogetut kinnistada ja mõtestada on osaleda mängulistes töötubades, mida VAT Teater oma haridusprogrammis korraldab. Lisaks foorumteatrile, lavavõitlusele, meedia- ja kunstitöötoale pakume uue töötoana improvisatsiooni, kus iga osaleja saab humoorikas õhkkonnas juurde esinemisjulgust ja väljendusoskust.

Tere tulemast uudistama rohkem infot teatri kodulehel www.vatteater.ee.

PuudutaVAT teatrit!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!