Vee ja jää vigurid

3. veebr. 2014 Kristel Arro Pärnu Mai lasteaia õpetaja-metoodik - 3 kommentaari

Ootamatult alanud talv, mis tõi kaasa käreda pakase, innustas Pärnu linna Mai lasteaiaperet tutvuma vee võimalike olekutega. Nädalateemaks võeti „Vesi toas ja õues.” Kui kõik lapsed teavad, et lumi sulab toas veeks, siis paljud ei tea, mis juhtub veega õues? Kuidas tekib aur? Mis on härmatis? Selliseid toredaid katseid vee, jää ja lumega said lapsed oma rühmas proovida terve nädala. See kõik oli üks suur avastamine.

Nädala jooksul maitsesime vett (soolast, magusat, haput); kuulasime vee hääli (vulin, solin, sirin, tilkumine); sulatasime lund ja jääd; külmutasime värvilist vett, mille sisse oli lisatud lilli, käbisid, oksi, marju ja muud põnevat; tõstsime lusikaga lund; mõõtsime, kaalusime, võrdlesime; voolisime lumehelbeid, joonistasime ja meisterdasime.

Teguderohke nädal kulmineerus oma väljaku lemmikpuu kaunistamisega. Pakane soosis meie ettevõtmist ning nüüd ehivad lasteaiaõue puid päikese käes sädelevad ja helkivad jääkaunistused.

Kui külm ei luba õue minna, siis imetleme omavalmistatut läbi akna. Ka puudel on talvekülmas uhkem ja lõbusam seista.

Mis siis, et lund on vähe, tore on ka jääga mängida!


3 kommentaari teemale “Vee ja jää vigurid”

  1. Martin Saar ütleb:

    Kas Õpetajate Leht on loobunud keeletoimetaja teenustest? Vähemalt kolm või neli koma tuleks sellesse teksti lisada kohe põhjalikumalt süvenematagi!

  2. mari ütleb:

    Tere ja aitäh viitamast. Ainult veebilehel ilmuvad lood, mis tulevad otse koolidest, tõesti eraldi keeletoimetaja käe alt läbi ei käi. Veebitoimetajal on siiski vastav haridus, seega üldjuhul sääraseid vigu sisse ei jää. Konkreetsel juhul oli mingil põhjusel üles läinud toimetamata versioon, nii et olen sellele tähelepanu juhtimise eest siiralt tänulik.

  3. mari ütleb:

    Loodan, et kõik komad on omale nüüdseks õige koha leidnud.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!