Sillamäe lasteaia lapsed teevad heategusid

26. märts 2014 Natalja Langinen Sillamäe lasteaia Päikseke direktor - Kommenteeri artiklit

Sillamäe lasteaed Päikseke, kes on alates 2009. aastast IVEK-i pilootprojekti „Ettevõtlik kool” aktiivne osaleja ja paljude konkursside võitja, korraldas heategevusprojekti ja tegi kingitusi oma linna pensionäridele.

Sillamäe lasteaia Päikseke projektitegevus on hea traditsioon, milles osalevad lasteaia juhtkond, lastevanemad ja lapsed. Iga rühm teeb õppeaasta jooksul oma projekti ning otsib partnereid nii asutuste ja firmade kui ka linna elanike hulgast.

Rühma „Liblikas” lapsed koos õpetajatega Jelena Vohmjanina ja Irina Ivanovaga viisid selle õppeaasta jooksul läbi projekti „Imed inimestele erinevatest asjadest”. Projekti eesmärgiks olid heategude ja kingituste tegemine.

Lapsed valmistasid ette heategevusliku näidendi, mille abil kogusid raha pensionäride kingitustele, mida hiljem kinkisid Sillamäe haiglas ja kolmes pensionäride keskuses. Lisaks sellele valmistasid lapsed oma kätega kauneid ehteid ja kingitusi esemetest ja materjalidest, mille inimesed sageli ära viskavad. Pensionäridest said nüüd meie laste sõbrad, kes viisid lasteaias läbi meistriklasse ning õpetasid lastele vabatahtlikult veel nii mõndagi.

Projekt osales konkursil „Hea Tegu”, mille korraldas Sillamäe gümnaasium, ning võitis selle. Õpetajad Irina Ivanova ja Jelena Vohmjanina jagasid oma kogemust naaberlasteaias „Jaaniussike”, kus viidi läbi tunnid teemal „Mida võib teha jäätmetest?”, propageerides sellega ettevõtlikkust. Pedagoogide kogemuste vahetus on muutumas meie linnas heaks traditsiooniks.

Kõikide lasteaia projektidega on võimalik tutvuda lasteaia Päikseke ajalehes ja internetis: https://www.youtube.com/user/PaiksekeSillamae .

IMG_7755


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!