Aasta kooliraamatukoguhoidja 2013 on Helve Rehepapp

7. märts 2014 Karin Kiik ERÜ kooliraamatukogude sektsiooni juhatuse liige, Väike-Maarja gümnaasiumi raamatukogu juhataja - 1 Kommentaar

28. veebruaril toimus Eesti raamatukoguhoidjate ühingu aastakoosolek, kus tunnustati oma eriala parimaid raamatukoguhoidjaid. Viiendat aastat andis ERÜ juhatus välja ka aasta kooliraamatukoguhoidja tiitli.

Parimaks mulluseks kooliraamatukoguhoidjaks pärjati Keila kooli raamatukogu juhataja põhikooli- ja gümnaasiumimajas – Helve Rehepapp. Tunnustuse pälvis ta silmapaistva ja pühendunud töö eest Keila kooli raamatukogu arendamisel õpikeskuseks.

Oma kooli raamatukogu kohta arvab Helve, et see ei olegi nagu klassikaline raamatukogu, vaid pigem seltsingute kooskäimise koht. Sinna kogunevad õpilasesinduse liikmed koosolekuks, seal valmivad klassiõhtute kavad ja muidugi on see sõprade kokkusaamise koht. Kooli direktori sõnul on raamatukogu õpilaste lemmikkoht, kus on vaikne ja rahulik olla.

Helvel on õpilaste seas ka hüüdnimesid. Meie päike – nii kutsuvad õpilased Helvet. Miks? Sest ta särab nagu päike, on alati heatujuline ja naeratav ning seepärast on raamatukogusse meeldiv tulla. Veel kutsutakse teda vanaemaks. Ise arvab Helve, et kuna talle meeldivad väikesed lapsed, siis küllap sellest ka hüüdnimi.

Aga üks „patuke” on Helvel ka. Nimelt arvab kirjanik Kerttu Soans, et kui Helve Rehepapp poleks teda ajakirjas Täheke jutte avaldama õhutanud, poleks ta ehk lastele kirjutama hakanudki.

Kui uurida, mis raamatukogutöös rõõmu teeb, nimetab Helve esimesena head läbisaamist lastega. „Minu 39 tööaasta jooksul ei ole mul õpilastega konflikte olnud. Nad on nii viisakad ja korralikud,” kiidab ta. Ka direktor Liivi Siim ütleb, et õpilaste vajadused ja soovid on Helve Rehepapil alati esikohal ja tema ei mäleta, et Helve oleks olnud lastega kunagi kuri või pahane.

Milline peab siis Helve Rehepapi arvates olema üks hea kooliraamatukoguhoidja? Aktiivse eluhoiakuga positiivne inimene, kes oskab kuulata muresid, mida teinekord ei peakski kuulma, hea reaktsiooniga ning kiirete jalgadega. Seda viimast rõhutas Helve korduvalt.

Kord arutlesid 10. klassi poisid vanusega seotud tervisemuresid ning leidsid, et 70-aastane inimene enam tööl käia ei saa, sest selles eas on liikuda juba väga raske. Õnneks nende koolis nii vanu inimesi ei olevat. Aga kooli raamatukogu juhataja? „No tema küll nii vana ei ole. Vaadake kui kõrgete kontsadega kingadega ta käib ja veel nii kiiresti!” oli poiste üksmeelne arvamus. Helve Rehepapil on varsti juubel, ta saab 80-aastaseks.

Alati ei peagi mingeid suuri tegusid tegema. Piisab sellest, kui oled kõigi jaoks olemas ja kõik teavad seda. Piisab sinu kohalolekust, ja kõik rahunevad, kui oled valmis abistama, lohutama, pead silitama ning vajadusel ka suhkruvett pakkuma.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Aasta kooliraamatukoguhoidja 2013 on Helve Rehepapp”

  1. […] Aasta kooliraamatukoguhoidja 2013 on Helve Rehepapp […]

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!