Eesti Euroscola päeval Strasbourgis

20. märts 2014 Dmitri Rõbakov ühiskonnaõpetuse ja ajalooõpetaja, Eesti koostöö kogu rahvuste ümarlaua liige - Kommenteeri artiklit

6. märtsil osales Tallinna juudi kooli õpilasrühm Strasbourgis Euroopa Liidu rahvusvahelise noorteprogrammi raames ning Euroopa Parlamendi egiidi all toimuvas õppeprojektis Euroscola. Euroscola toimub aasta jooksul ligi kümnel korral, tegutsetakse Euroopa parlamendi hoonetes. Töökeeled on inglise ja prantsuse.

6. märtsi hommikupoolikul tutvustasid Euroopa parlamendi ametnikud õpilastele parlamendi tööd, pärastlõunal jagunesid õpilased töörühmadesse, mille teemad olid „Keskkond ja taastuv energia”, „Teabevabadus ja kodanikuaktiivsus”, „Euroopa parlamendi valimised 2014. aastal”, „Noorte tööhõive” jpm. Iga grupp, nn parlamendi komisjon, töötas välja ühe „seaduseelnõu” ning tutvustas seda siis „täiskogu istungil”. Lisaks korraldati päeva jooksul Euroopa Liidu ajaloo ja Euroopa kultuuri teemal mälumäng. Tallinna juudi kooli õpilased olid Strasbourgis niivõrd aktiivsed, et võõrustajail ja teistel projektis osalejatel tekkis mulje, et Eesti delegatsioonis pole 24, vaid hoopis 124 õpilast! Kuid see polnud esimene kord, kui juudi kooli õpilased Eesti Vabariiki Euroopa parlamendis esindasid, ja see võimaldas teistest paremini ette valmistuda.

Soovitame ka teistel Eesti koolidel Euroscola rahvuslikul konkursil aktiivselt kandideerida, et meie hääl Euroopa Liidus veelgi enam kõlaks. Praegu käib juba ettevalmistus Euroopa noorte järgmiseks suursündmuseks – rahvusvaheliseks festivaliks EYE-2014, mis leiab aset mais Prantsusmaal ning kuhu oodatakse ligi 5000 inimest.

Aitäh abi eest Euroopa parlamendi Eesti infobüroole! Õppereis ja programmist osavõtt sai teoks tänu Euroopa parlamendi toetusele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!