Jätkub õpetajatööd väärtustav kampaania

18. märts 2014 - 1 Kommentaar

Möödunud aasta novembris käivitas SA Archimedes Eduko büroo õpetajaameti väärtustamiseks koostöös ülikoolidega kampaania „Õpi õpetajaks”, mis jätkub tänavu märtsis ja aprillis.

Kampaania käigus valmisid videoklipid, milles Eesti avaliku elu tegelased meenutavad ja lapsed tänavad oma õpetajaid ning õpetajad ise selgitavad, mis tähendab neile õpetajaks olemine. Videoklipid levivad nii teles kui ka internetis. Lisaks videotele võib kampaanianägusid kohata tänavapildis ja trükimeedias reklaamplakatitel.

Kampaania üks reklaamnägudest, endine ERR-i saatejuht ja toimetaja, kooliteemalise saatesarja „Üheksandikud” produtsent Toomas Luhats käis hiljuti koolitundi läbi viimas. „See on puhas rõõm, kui saad kohtuda säravsilmsete inimestega, kes viitsivad kuulata, mis sul öelda on,” sõnas ta. „Minu põgus kohtumine õpilastega oli aga tegelikult naljategu võrreldes sellega, mida tublid õpetajad teevad iga päev. Õpetajatel on kogu aeg vaja olla vaimses tippvormis ja anda oma ainet nii huvitavalt, et see mitte ainult meeldiks õpilastele, vaid et sellest ka midagi meelde ja pähe jääks.”

„Õpi õpetajaks” kampaania soovib kõnetada nii endiseid kui ka praeguseid õppureid ja suunab neid tänama oma õpetajaid. „Soovime panna inimesi mõtlema nende elus väga olulist rolli mängivatele isikutele – õpetajatele – ja neid rohkem esile tuua,” selgitas Eduko büroo juhataja Tiina Anspal. „Samas ka näidata, miks on õpetajaamet oluline ja miks on õpetaja olla lahe. Loodame, et õpetajaks tuleb õppima aina rohkem särasilmseid ja tegusaid noori.”

Alanud kampaania on üks osa pikemaajalisest „Õpi õpetajaks” programmist, mille eesmärk on õpetajakutse populariseerimine ja võimekate inimeste kutsumine õpetajaks õppima. Lisaks märtsis-aprillis toimuvale teavituskampaaniale korraldavad ülikoolid kampaaniaga seotud infoüritusi, toimuvad ka avatud uste päevad, kus tutvustatakse õpetajaks õppimise võimalusi.

Kampaaniat koordineerib haridusteaduse ja õpetajakoolituse edendamise programm Eduko koostöös Tallinna ülikooli, Tartu ülikooli, Eesti muusika- ja teatriakadeemia, Eesti kunstiakadeemia ning Tallinna tehnikaülikooliga. Kampaaniat toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Lisainfot leiab veebilehelt: http://eduko.archimedes.ee/populariseerimine/opi-opetajaks-kampaania.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Jätkub õpetajatööd väärtustav kampaania”

  1. õps ütleb:

    Jaak Aaviksoo ütles täna Foorumis “Õpetajate palk tõusis aastal 2013 15%,
    tehke järele!”
    Kas keegi teab kedagi, kes teab kedagi, kellel õpetajatest palk on tõusnud?

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!