Lahkus legendaarne koolijuht Gunnar Polma

14. märts 2014 Raivo Juurak - Kommenteeri artiklit

9. märtsil jõudis avalikkuseni teade Tallinna reaalkooli direktori Gunnar Polma surmast.

Gunnar Polma sündis 26. augustil 1960. aastal Raasikul. 1982. aastal omandas ta Tartu ülikoolis bioloogi ning bioloogia- ja keemiaõpetaja kutse. Viis aastat töötas ta ornitoloogi-nooremteadurina Matsalu riiklikul looduskaitsealal. Läänemaal elades ei piirdunud Gunnar Polma ainult oma põhitööga. Aastatel 1989–1990 osales ta aktiivselt kodanike komiteede loomisel, registreeris pärast tööpäevi Eesti kodanikke. 1994. aastast kuulus ta Eesti talurahva erakonda, millest mitme liitumise järel on saanud erakond Eestimaa Sotsiaaldemokraadid.

1989. aastal avas Gunnar Polma koos abikaasa ja kohalike elanikega taas Läänemaal Metsküla algkooli – maa tuli ju täita lastega. Ta õpetas Metsküla koolis mitut õppeainet, kuid eriti tugevad olid selle kooli lapsed looduse tundmises.

Aastatel 1996–1998 oli Polma Haap­salu vene gümnaasiumi di­­rek­­­tor. Suhteliselt lühike pe­­riood, mille jooksul jõudis ta kooli tuua esimesed arvutid, suurendada inglise keele tundide arvu ja võita kolleegide lugupidamise sellega, et võttis tunniplaani riigikaitseõpetuse.

Alates 1998. aastast oli Gunnar Polma Tallinna reaalkooli direktor. Ta on öelnud, et pidas reaalkoolist lugu juba sellepärast, et reaalkooli poisid läksid esimestena vabatahtlikult Vabadussõtta. Isamaalisus oli ka Gunnar Polma ajal reaalkooli üks peamisi väärtusi. Reaalkoolis on riigikaitseõpetus au sees, õpilased löövad kaasa noorte kotkaste ja kodutütarde tegemistes.

Reaalkooli peamiseks ülesandeks pidas Gunnar Polma seda, et reaalainetes andekad õpilased saaksid kokku heade õpetajatega. Tema soov oli, et võimalikult paljud noored saaksid reaalaineid süvendatult õppida. Selle eesmärgi nimel kutsuti ellu ka Tallinna Kesklinna kool.

2010. aastal pälvis Gunnar Polma Valgetähe IV klassi teenetemärgi.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!