Matemaatika on lihtne?

28. märts 2014 www.ammi.ee - Kommenteeri artiklit

Lauamäng on tore põhjus koos pere ja sõpradega maha istuda ning lõbusalt aega veeta. Mis võiks olla veel vahvam kui lisaks mängulustile kinnistada oma matemaatikateadmisi või õppida midagi uut algebrast. Sellise toreda võimaluse pakub matemaatika õppemäng „Matemaatika on lihtne”.

Olen näinud inimesi, kes kergitavad mängu nime lugedes kulme, ometi − kõik, mida sa oskad, on ju lihtne. Ja kui mängus ongi mõni keerulisem küsimus või tehe, siis harjutades on peagi ka need selged. Nii et mängides saad peagi hõisata: „Matemaatika on lihtne!”

Matemaatika õppemäng lihvib matemaatikaoskusi, treenib peast­arvutamist ja annab kasulikke teadmisi lõbusalt ning võistlusmomenti pakkudes.

Lauamängu arendamisel ja testimisel on kaasa löönud Eesti lapsed ning matemaatikaõpetajad. Suuresti tänu nende abile ja heakskiidule ongi meie unistus ühest toredast matemaatika lauamängust teoks saanud.

Mängulaud koosneb sajast ruudust, millel on numbrid 1–100. Ruutudes ühest sajani on iga ruudu all numbripaarid, millega hakatakse arvutama. Mänguga on kaasas neli mängunuppu, kaks kaardipakki, kaks erilist täringut matemaatikatehete ja küsimärgiga. Küsimärk on teadmiste kontrolliks. Õppemäng sobib kasutamiseks koos traditsioonilise õppetehnikaga. Mäng arendab matemaatikatehete lahendamise kiirust ja vähendab vigu.

Matemaatika lauamäng on põnev õppevahend vanusele 8–15 ja lõbus ajaveetmine vanematele õdedele, vendadele, emadele, isadele, vanaemadele, vanaisadele. Meil kõigil on oma suhe matemaatikaga, miks mitte mõnda veidi ununema kippuvat matemaatikatõde meelde tuletada.

Õppemängude edasimüüjad leiate veebiaadressil www.ammi.ee ja mänge saab tellida meiliaadressilt info@ammi.ee.

Toredaid tegemisi ja lennukaid mõtteid!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!