Õpetaja teipis õpilaste suud kinni

7. märts 2014 - Õpetaja teipis õpilaste suud kinni kommenteerimine on välja lülitatud

Inglismaal kõrvaldati töölt õpetaja, kes sulges tundi segavate õpilaste suu teibiga.

Somerseti maakonnas Willitonis teipis esmaspäeval, 3. märtsil Danesfieldi kooli hispaania keele ja kunsti õpetaja Priscila Davo kinni nende õpilaste suud, kes olid tema hinnangul tunnis liiga lärmakad.

Kümneaastane Thomas rääkis, et õpetaja käskis lastel, kes tunnis rääkisid, püsti tõusta ja rivvi võtta ning kleepis kleeplindid laste suudele. Õpetaja ütles, et kui lapsed teibi suult ära võtavad, paneb ta uue. Sama juhtub siis, kui teip ära kukub.

Tunni lõpus lubas õpetaja teibid suult ära võtta, kuid ütles, et nii hakkab olema iga kord, kui nad tunnis räägivad. Tunni lõpuks oli mõnel lapsel suul lausa mitu teipi. Pärast nende äravõtmist olid mitmel lapsel huuled verised.

Müüja Lisa Duffield kinnitas, et tema 11-aastane tütar Ella keeldus pärast seda juhtumit selle õpetaja tundi minemast. Vanemad leidsid, et õpetaja peaks õpilasi julgustama kooli minema, mitte vastupidi.

Õppealajuhataja Ian Brad­bury lubas, et kool uurib juhtumit põhjalikult ning teeb kõik, et laste heaolu oleks tagatud.

Hoolimata sellest, et vaid mõned lapsevanemad kaebasid, peatati uurimise ajaks õpetaja tööleping. Juhtunust teavitati ka politseid.

Allikas: The Telegraph