Salme Reegi preemia said Piip ja Tuut

28. märts 2014 Meeli Parijõgi - Kommenteeri artiklit

Eilsel teatripäeva peol Tallinna linnateatris kuulutati välja teatri aastaauhindade laureaadid.

Salme Reegi nimelise lastelavastuste auhinna võitsid Haide Männamäe ja Toomas Tross autori-, lavastaja- ja näitlejatöö eest klounipaari Piip ja Tuut väljatöötamise ning ampluaa pideva avardamise eest, sealhulgas lavastuses „Preili Landskrone ja härra Pilstickeri armastuslugu” (Teater Piip ja Tuut).

Nominendid olid ka:

• Liina Unt – kunstnikutöö lavastuse „Sinilind” erakordse visuaalia loomisel (Endla);

• Kaja Lindal, Hendrik Lebon, Julia Wilms ja Taavet Jansen – koreograafia, esitus ja videolahendused interaktiiv­ses osalusteatris „Rock’n’roll ja lehesadu” (sõltumatu tantsu ühendus, Het Lab Utrecht, Abens Dans, Dansstationen).

• Taavi Tõnisson – kunstiküps lavastajatöö kirjandusklassika ja tugeva lavastusmeeskonna ühendamisel haaravate rollidega nukulavastuseks „Väike Gavroche” (Nukuteater);

• Margus Kasterpalu ja Oleg Titov – lavastaja- ja koreograafitöö eest tugeva näitlejaansambliga algupärase muusikali „Arabella” lavaletoomisel (Birgitta festival ja Ugala).

Salme Reegi nimelise preemia võib saada kunstiliselt silmapaistva ja lastepärase töö eest nii lavastaja, näitleja, kunstnik kui ka iga teine lavastuse osaline.

Aastaauhindade väljaandja on Eesti teatriliit, rahastajad Eesti kultuurkapital ja kultuuriministeerium.

Palju õnne teatrirahvale ja meeldejäävaid teatrielamusi haridusrahvale!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!