Tulemas on kogu Eestit hõlmav karjäärinädal

19. märts 2014 - Kommenteeri artiklit

Tuleval nädalal saab kümnekonnas Eesti linnas osaleda karjääriteemalistes töötubades, karjääriteemalistel loengutel ning karjäärinõustamisel. Nädal on mõeldud töötavatele täiskavanutele ning osalemine on tasuta. 

24.–28. märtsil Tartus, Tallinnas, Narvas, Põlvas, Jõgevamaal, Kuressaares, Valgas, Pärnus, Raplas ja Paides toimuva teemanädala „Terve karjäär” eesmärk on anda töötavatele täiskasvanutele võimalus saada tööelu kujundamiseks vajalikke oskusi  ning saada reaalseid teadmisi, kuidas nad saavad teadlikult ja terviklikult oma tööd ja elu planeerida nii, et leida uusi võimalusi tööelus pikalt püsimiseks ja sellest ka rõõmu tundmiseks.

„Selleks, et hetkel tööealine ja terve täiskasvanu saaks teha tööd, mis teda innustab, rakendada oma oskusi maksimaalselt ning sooviks olla tegutsev pikaajaliselt, on oluline tagada karjääriplaneerimisoskused täiskasvanutele igas Eesti nurgas,” seisab korraldajate pressiteates.

Tartus toimub 27. märtsil päevapikkune karjääripäev, kus töötubades õpetatakse toime tulema tööstressiga ning millised on tööelu toetavad enesearenemisvõimalused. Näha saab põnevat luguteatrit „Minu võimalused”.

Pärnus on osalejatel 24.-28. märtsil võimalus osaleda vestlusringides ja töötubades „Ajajuhtimine”, „Eneseabi” ja „6 mõttemütsi”.

Narvas leiab 24.-27. märtsil aset elav raamatukogu, kus eriala spetsialistid räägivad oma erialast ning toimub grupinõustamine.

Paide keskendub 26. märtsil tervisele ja kuidas nõustamiskeskused ja meditsiinivaldkond omavahale koostööd teha võiks nii, et vajalik teave rahvani jõuaks.

Kuressaares toimub töö- ja infomess 29. märtsil ning Jõgevamaal avatud uste päevad terve nädala vältel, kuhu oodatud on kõik enda tööelu planeerimise vastu huvi tundjad.

Räpina ja Põlva tutvustavad vastavalt 25. ja 27. märtsi infopäevadel õppimisvõimalusi ning karjääri- ja tööturuteenuseid täiskasvanutele. Infoloengute vahepeal on võimalus töölehti täita, materjale võtta, küsida lisainformatsiooni ja vestelda spetsialistidega.

Raplas saab 25. märtsil nõu välismaal töötamise ja ka töövestluse ettevalmistamiseks.

Tallinnas esinevad 27. märtsil loengutega Fred Jüssi, Peep Vain, Tiina Jõgeda, Ülle Matt, Kadri Seeder, Signe Reppo, toimuvad töötoad ning avatud on karjääri kiirabi.

MTÜ Eesti Karjäärinõustajate Ühing on asutatud 2002. aastal ning koondab tänaseks 77 karjäärivaldkonna spetsialisti üle Eesti. Ühingu tegevuse põhieesmärk on kaitsta oma liikmete ametialaseid huve, aidata kaasa nende erialaste teadmiste täiendamisele ja karjäärivaldkonna arendamisele Eestis.

Karjäärinädal toimub koostöös SA-ga Innove, SA Kutsekoda juures tegutseva Europassi Keskusega. Projekti toetab Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Töötukassa. Teemanädala kommunikatsioonipartneriks on OÜ Persoonibrändi Agentuur.

Lisainformatsiooni leiab veebilehelt http://kny.ee/tervekarjaar.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!