Aasta e-kursuseks sai Tartu ülikooli inglise keele kursus

15. apr. 2014 - Kommenteeri artiklit

Eesti e-ülikooli konsortsiumi aasta e-kursuse stipendiumi pälvis Tartu ülikooli (TÜ) kursuse „Inglise keel humanitaarerialade üliõpilastele, tase B2.2“ autor, TÜ keelekeskuse inglise keele õpetaja Liina Tammekänd.

E-õppe ekspertidest koosneva komisjoni hinnangul paistab kursus silma hästi järgitava ja loogilise ülesehituse poolest, mis hõlbustab õppijal kursusel orienteerumist ning toetab selle edukat läbimist.

„Ma tean, et see tunnustus on Tartu ülikooli keelekeskusele oluline. Nüüd on mul selline plaan, et tahan kõikidele kursustele, mida ma veebis teen, kvaliteedimärki külge,” ütles keelekeskuse inglise keele õpetaja Liina Tammekänd pärast tunnustuse saamist.

Kursuse saab läbida 100% veebipõhiselt. Õppe käigus loetakse akadeemilise suunitlusega tekste, kuulatakse dialooge ja monolooge, tehakse interaktiivseid harjutusi ning osaletakse foorumiarutlustes.

„Üritasin kursuse teha sellisena nagu mulle meeldiks – hästi struktureerituna – et ma vaatan peale ja saan kohe aru, mis toimub. Ainuke asi, mida tudengitel vaja oli, on stabiilne internetiühendus ning selliseid vabandusi ma vastu ei võta, et internet läks ära ja ma ei saanud testi teha,” selgitas Tammekänd, kes soovitab teistelgi õppejõududel e-kvaliteedimärki taotleda.

Kvaliteedimärgi väljaandmise protsess on osa e-õppe kvaliteedisüsteemist, mille peamiseks eesmärgiks on ühtlustada e-õppega seotud protsesse ja taset kutseõppeasutustes ja kõrgkoolides. Kvaliteedimärgiga kinnitatakse e-kursuse väga head taset ning tunnustatakse e-kursuse autorit, kes on saavutanud e-õppe rakendamisel suurepäraseid tulemusi.

Tunnustus anti üle 10. aprillil hariduse infotehnoloogia sihtasutuse (HITSA) innovatsioonikeskus rahvusvahelisel konverentsil „Pöördepunkt hariduses” selle õppeaasta silmapaistvamaid e-kursuseid.

Aasta e-kursus 2014 tiitli nominendid olid veel Kadri Männasoo (Tallinna tehnikaülikool, TTÜ) kursusega „Statistical Analysis”, Marge Kusmin (TTÜ) kursusega „Sotsiaalse tarkvara õpitoad”, Ada Traumann (TTÜ) kursusega „Riski- ja ohutusõpetus”, Maiken Jaanisk (Tartu tervishoiu kõrgkool) kursusega „Ärevushäirete kognitiiv-käitumuslik teraapia” ning Diva Eensoo ja Inga Villa (TÜ) kursusega „Jalgratturite ja mopeedijuhtide riskeeriv käitumine liikluses ning selle mõjutamise võimalused”.

Kvaliteedimärgi on seitsme aasta jooksul saanud 173 e-kursust. Tänavu anti e-kursuse kvaliteedimärke välja rekordarv ehk 41. Kõige enam e-kursusi esitasid konkursile TTÜ ja Tallinna tööstushariduskeskus.

E-kursuste hindamise komisjonis algusest peale ehk juba seitsmendat aastat osalenud Eesti infotehnoloogia kolledži kvaliteedijuht Merle Varendi sõnul kogub kvaliteedimärgi taotlemine populaarsust – juba teist aastat on taotluste arv ületanud 60 e-kursuse piiri.

E-kursuse kvaliteedimärgi väljaandmise protsessist ja tulemustest on võimalik lugeda täpsemalt e-õppe kvaliteedi veebileheküljelt: http://www.e-ope.ee/kvaliteet/kvaliteedimark.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!