Ettevõtlikud Mesimummud Kohtla-Järvelt

3. apr. 2014 Merle Korsten Kohtla-Järve Kirju-Mirju lasteaia vanemõpetaja - Kommenteeri artiklit

Meie rühma Rasmus on kui väike „ideede pomm”. Püsimatu rüblikuna nõuab ta sageli teistest rohkem tähelepanu, kuid selle kompenseerib tema piiritu fantaasia. Rasmusega ei hakka kunagi igav.

Kord tuli ta lasteaeda, kaasas kodus valmistatud papist kilp, kaks mõõka ja näo ees paberist kaitsemask. „Oi, kes sina täna oled? ” imestas õpetaja. Poiss teatas tähtsa näoga, et on „raudrüütel” ja kaitseb meie Eestimaad vaenlase eest. „Aga aita sina mul teha raudrüü ja raudkiiver, siis ei saa vaenlased mind tappa,” pöördus poiss õpetaja poole.

Kui on huvi, tuleb seda toetada, oli õpetaja arvamus. Meisterdasime koos paberist pika rüü ja kiivri. Esimene rüü läks katki, kuna poiss muutus oma rolli täites liialt aktiivseks.

Arutasime lastega, miks nii juhtus. Lapsed pakkusid välja põhjusi ja mida teha, et rohkem nii ei läheks. Õpetaja abiga valmistas poiss ise uue „raudrüü”. Kuna „rüütlil” oli „raudrüüs” raske edasi liikuda, said ka teised lapsed endale mängus rollid. „Rüütlimäng” kestis kuni Rasmuse kojuminekuni ja jätkus kodus koos vennaga.

Tiigrikutsu-disko

Ühel esmaspäeval tuli Rasmus lasteaeda ja teatas, et tema on „tiigrikutsu onu”. Õpetaja küsimusele, mis see tähendab, lubas ta vastata siis, kui talle arvutist Tiigrikutsu-laulu mängitakse.

Nii sai rühmas alguse tegevus, mida jätkus terveks nädalaks. Rasmus hakkas endale papist kitarri tegema, peagi liitusid pillide meisterdamisega kõik poisid. Valmisid kitarrid, mandoliinid, viiulid, klaver ja trumm. Häält pillid küll ei teinud, aga see ei olnud üldse tähtis. Muusika tuli arvutist ja poisid laulsid valjusti kaasa.

Reede hommikul tegi Rasmus ettepaneku, et peaks olema ka kaabu nagu Joel Steinfeldil. Õhinal asuti meisterdama peakatteid, mis valmisid enne õueminekut.

Mäng jätkus peale õhtuoodet. Rinaldol valmis kuulutus: „TIKRIKUTSU TISKU. TULGE KÕIK“.

Rasmuse juhendamisel paigutati istumiseks padjad. Muusikud haarasid pillid, arvutist kõlas muusika. Pidu läks lahti.

Alguses istusid kuulajad korralikult patjadel, kuid muusika oli nakkav. Mõne minuti pärast lõid tantsu nii vaatajad kui pillimehed. Diskotajatel oli kahju koju minna, aga Rasmus lubas lahkesti: „Minge, minge – esmapäeval jätkame”.

 

Tiigrikutsude disko

Tiigrikutsude disko


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!