Ida-Virumaa andekad noored saavad taotleda toetust

14. apr. 2014 - Kommenteeri artiklit

Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafond ootab uusi taotlusi 7–19-aastastelt andekatelt Ida-Virumaa õpilastelt, kes vajavad toetust oma huvialaseks arenguks toetust.

Toetust saab taotleda näiteks spordivõistlustel käimiseks, kunstinäitustel, konkurssidel, olümpiaadidel või mujal osalemiseks, huvialaga seotud vahendite soetamiseks.

Aastas jagab energiafond Ida-Virumaa noorte huvitegevuse toetuseks 9000 eurot, millest 5000 eurot on Eesti Energia ja 4000 eurot Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu panus.

Toetusi saab taotleda kaks korda aastas sügisel ja kevadel. Sügisel laekus Energiafondi 41 avaldust kümnest Ida-Virumaa paigast ja toetuse sai 22 Ida-Virumaa noort. Enim stipendiume jagati spordiga tegelevatele noortele, samuti toetati noorte arengut muusika- ja teadusvaldkonnas.

Kuna esimene taotlusvoor osutus väga edukaks ja noortele jagati toetuseks 6500 eurot, lisas IVOL fondi teiseks taotlusvooruks täiendavad 2500 eurot.

„Energiafondi stipendium aitab kaasa noore inimese arengule ja julgustab pingutama saavutuste nimel. Tunneme kevadvoorus stipendiumi saanud noorte tulemuste üle väga head meelt ning otsustasime suurendada Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu panust Energiafondi üle kahe korra,“ rääkis IVOLi tegevdirektor Urve Erikson.

Taotlusi saab esitada 5. maini. Stipendiaadid valib fondi nõukogu välja mais.

Toetuse saamiseks tuleb täita taotlusankeet, mis on kättesaadav siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!