Jäätisepaberi konkursi võitis 3-aastane Pauline

28. apr. 2014 - Kommenteeri artiklit

AS Balbiino jäätisepaberi kujundamise konkursi „Minu jäätis” võitis kolmeaastane Pauline, kelle pildi põhjal valmib pakend juuni algusest müügile tulevale vahvlijäätisele. Konkursile laekus ligi 7000 võistlustööd.

Konkursi võidutöö autor, kolmeaastane Pauline Tanis Tallinna Nurmenuku lasteaiast, ning tema juhendaja, õpetaja Reena Uusmets, saavad auhinnaks kastitäie võidutöö kujundusega jäätist kohe, kui see tootmisse tuleb. Samuti on konkursi võitja koos oma lasteaiarühma ja perega oodatud ekskursioonile Balbiino jäätisetehasesse ja külastama Mikkeli muuseumis näitust „Kuldaja värvid. Eesti klassikaline maalikunst Enn Kunila kollektsioonist”.

„Žürii ühehäälseks lemmikuks kujunes pilt jäätisega lapsest ja lehmakesest rohelisel aasal, mis on siiras, soe ja armas – selle ehedus ja puhtad värvid võlusid meid kõiki. See töö hakkas silma ka levinud võtete puudumise tõttu – kunstnikud pingutavad aastaid, et seda saavutada ja stampidest vabaks saada,” ütles žürii liige, Eesti kunstimuuseumi direktor Sirje Helme.

„Täname südamest kõiki konkursil osalenud lapsi, nende juhendajaid ja vanemaid! Laste looming pakkus meile oma rikkaliku fantaasia ja leidlike lahendustega palju rõõmu ning põnevaid üllatusi,” ütles konkursi korraldaja, AS Balbiino turundus- ja kommunikatsioonijuht Enel Kolk. Tema sõnul saadeti konkursile väga erinevaid kujundusi, alates koomiksitest ning lõpetades omaloodud tegelastega. Sama mitmekülgne oli piltide valmistamisviis: oskuslikult kasutati arvutiprogramme, aga ka nööpe, lõnga, voltimist ning segatehnikaid.

Žürii töös osalesid Eesti kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme, Kadrioru kunstimuuseumi ja Mikkeli muuseumi direktor Aleksandra Murre, AS Balbiino nõukogu esimees ja kunstikollektsionäär Enn Kunila, AS Balbiino juhataja Kaido Salurand, AS Balbiino turundus- ja kommunikatsioonijuht Enel Kolk ja AS Balbiino tootejuht Kati Cronenberg koos tootearendusmeeskonnaga.

Rohkem konkursile laekunud pilte leiab siit.

3-aastase Pauline võidutöö

3-aastase Pauline võidutöö


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!