Koolid, tööandjad ja õpilased pidasid praktilisi mõttetalguid

29. apr. 2014 - Kommenteeri artiklit

Teisipäevasel hariduskonverentsil „Praktiliselt praktikast” püstitasid koolid, tööandjad ja õpilased kutsehariduse praktikakorralduse arengusuundadeks koostöö, sisulise dialoogi ja üksteise kuulamise, teatas SA Innove.

Tartu kunstikooli direktor Kadi Kreis peab praktikakorralduse temaatika tõstatamist väga oluliseks, sest praktiline õpe on kogu ametiõppe olemus. „Kutseõppes on praktikamaht viimaste aastate jooksul kasvanud, aga kas ühiskond ja tööandjad on selleks valmis ning tajuvad seda vastutust?” küsis Kreis. Ta loodab, et ettevõtted tajuvad koolide valmisolekut koostööks.

Eesti Energia järelkasvu projektijuht Mirjam Lindpere peab arutelusid praktika sisulise arendamise teemal väga vajalikuks. „Kõlama jäi edasise tihedama koostöö ja sisulise dialoogi vajadus tööandjate ja koolide vahel,” märkis Lindpere. „Oleme veendunud, et järelkasvu kasvatamisel on praktikal ülioluline roll. Meie ettevõttel on arvukalt näiteid, kus innukast praktikandist on õpingute lõpetamise järel saanud ettevõttele hinnatud töötaja,” selgitas Lindpere. Ta lisas, et praktika on hea võimalus meile ettevõttena võimalike tulevikutöötajatega lähemalt tutvust teha, olla kursis nende teadmiste ja võimetega.

„Taolisi hästikorraldatud konverentse on vaja ühise maailmapildi kujundamiseks, mida loovad teiste riikide head praktikad, meie endi erinevate osapoolte kogemused ja ühised arutelud,” ütles Riigikantselei strateegiabüroo nõunik Tiia Randma. Tema sõnul jäi põhisõnumina kõlama vajadus teha koostööd ja üksteist kuulata. Randma lisas, et see lihtne tõdemus on ju kõikidele osapooltele selge, kuid ometi on igal huvirühmal enda asjadega tuli takus ja koostöö algatamine võib jääda tahaplaanile.

Konverentsi korraldas SA Innove kutsehariduse agentuur ja rahastas Euroopa Sotsiaalfond. Konverentsil astusid üles Eesti ja välismaa praktikakogemusega noored, haridus- ja teadusministeeriumi ning kutseõppeasutuste esindajad ja Tööandjate Keskliit. Lisaks jagasid oma kogemust Šveitsi ja Soome haridusspetsialistid.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!