Luunja keskkooli direktoriks valiti kurjategija

11. apr. 2014 r - Kommenteeri artiklit

Alates 28. märtsist töötab Luunja keskkooli direktorina endine Tartu Kivilinna gümnaasiumi juht Ants Serk, kelle kohus mõistis möödunud aasta oktoobris süüdi omastamises, määrates talle karistuseks kuus kuud tingimisi vangistust.

Luunja vallavalitsuse korraldatud konkursil osales kokku ligi 20 direktorikandidaati. Dokumentide põhjal valiti konkureerijate hulgast välja viis, kellega konkursikomisjon viis läbi töövestluse. Valik langes Ants Sergi kasuks, kirjutab vallavanem Aare Anderson Luunja valla ajalehes Kodu Uudised. Vallavanem selgitab, et lõpliku valiku tegemisel sai otsustavaks kandidaadi kogemus ja võimekus viia ellu seatud eesmärke, olla hea suhtleja ning kindlakäeline eestvedaja.

Ehkki keegi ei kahtle Ants Sergi kogemuses ja võimekuses seatud eesmärke saavutada, on Luunja vallajuhtide otsus kutsunud esile negatiivset vastukaja.

Eesti lastevanemate liidu esimees Enn Kirsman märgib, et Ants Sergi töötamine koolijuhina on temale täiesti mõistetamatu, sest põhikooli- ja gümnaasiumiseadus ei luba karistust kandnul koolis pedagoogina töötada. „Kui see põhimõte ei kehti koolijuhi puhul, siis peab haridusminister algatama vastava seadusemuudatuse,” arvab Kirsman, „sest direktor peab samuti olema õpilastele, õpetajatele ja kõigile, kes koolis töötavad, igas mõttes eeskujuks.”

Eesti koolijuhtide ühenduse juhatuse liige Helmer Jõgi ei usu, et juriidiliselt oleks midagi valesti tehtud, samas on ta üsna kindel, et näiteks Rootsis karistust kandnud inimest koolijuhiks ei valitaks – Rootsis peetakse koolijuhti oma kogukonna visiitkaardiks. „Ilmselt otsis Luunja vallavolikogu endale kuulekat koolijuhti, nagu paljud omavalitsused Eestis kahjuks tänaseni teevad,” oletab Jõgi, lisades, et vald ilmselt ei mõista, kuidas selle mõtlematu otsusega on kõigi Eesti koolijuhtide maine alla viidud.

Eesti kutsehariduse edendamise ühingu juhatuse esimees Tanel Linnus leiab, et tagasi ei peaks astuma mitte ainult koolijuht Ants Serk, vaid ka Luunja valla haridusnõunik, kes on vallavolikogu ebakompetentset otsust meedias õigustanud. Haridusnõunikuna ei saa töötada inimene, kes ei tunne pedagoogika põhitõdesid, arvab Linnus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!