Õpikud muutuvad ruumiliseks

11. apr. 2014 Raivo Juurak - Kommenteeri artiklit

8. aprillil said Tallinna õpetajad, koolijuhid ja haridustegelased kuulata Tartu ülikooli Tallinna esinduses kaht üldarendavat loengut. Esimese loengu pidas Tartu ülikooli Narva kolledži kommunikatsiooni dotsent Jelena Nõmm. Tema teemaks oli etnilised stereotüübid ja suhtluspädevuse arendamine koolis. Teise loenguga esines TÜ tehnoloogiahariduse keskuse vanemteadur Leo Siiman, kelle teema oli „3D-tehnoloogia ja haridus”.

Kümme aastat väldanud uuring USA-s on näidanud, et hea ruumilise mõtlemisega lapsed jõuavad kaugele, toonitas Leo Siiman. Seejuures on hea ruumiline mõtlemine kergesti arendatav. Kui see on kellelgi nõrk, siis ainult põhjusel, et kooliprogrammides on ruumilise mõtlemise osa väga väike või puudub hoopiski. Leo Siiman näitas, kuidas arvutiprogrammide abil saab pinnalisi kujundeid ruumiliseks muuta, neid iga külje pealt vaadata ja analüüsida ning õpilaste ruumilist mõtlemist arendada. Siiman ennustas, et juba lähitulevikus saavad õpilased kasutada ruumilisi internetiõpikuid, et geomeetria, planeetide liikumine ümber Päikese, molekulide ja aatomite ehitus jne kiiremini selgeks saaks.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!