Palmses avatakse Lahemaad tutvustav püsinäitus

7. apr. 2014 - Kommenteeri artiklit

Lahemaa rahvuspargi looduskeskuses avatakse neljapäeval, 10. aprillil piirkonna loodust ja kultuuriväärtusi tutvustav mänguliste eksponaatidega püsinäitus, mis jutustab külastajale loo Lahemaa maastike kujunemisest jääajast tänapäevani, teatas keskkonnaamet.

Näituse eesmärgiks on tutvustada külastajatele Eesti vanima ja suurima rahvuspargi loodusväärtusi ja kultuuripärandit ning samuti tekitada inimestes huvi ise loodusesse neid paiku avastama minna. Ekspositsiooniruum on inspireeritud rahvuspargile iseloomulikust maastikumotiivist – meri ja poolsaared.

Väljapaneku arendamisel arvestati erinevate külastajatega, pakkudes oma mänguliste eksponaatidega põnevat avastamist nii suurtele kui väikestele.

Lahemaa rahvuspargi looduskeskuse põhilisteks sihtrühmadeks on kooliõpilased, kohalikud elanikud ning külastajad mujalt Eestist. Ligi 70% looduskeskuse külastajatest on välismaalased.

Ekspositsiooni digitaalsed osad on külastajatele kättesaadavad ka inglise, saksa ja vene keeles ning kokkuvõtlikud infomaterjalid on tõlgitud inglise keelde.

Näitus valmis OÜ KAOS Arhitektid teostusel ning Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusel.

1971. aastal asutatud Lahemaa rahvuspark kui linnu- ja loodusala kuulub üle-euroopalisse Natura 2000 võrgustikku ning on Euroopa üks tähtsamaid metsakaitsealasid. Põhja-Eestile iseloomuliku loodus- ja kultuuripärandi säilitamiseks ja tutvustamiseks loodud rahvuspargi pindala on 72 500 hektarit, sellest maismaad 47 410 ja merd 25 090 hektarit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!