Reaalkooli poiss sai Brüsselis tõlkepreemia

8. apr. 2014 - Kommenteeri artiklit

Euroopa Komisjoni haridusvolinik Androulla Vassiliou andis täna kätte auhinnad 28 kooliõpilasele, kes võitsid tänavuse üleeuroopalise noorte tõlkijate võistluse „Juvenes Translatores”. Eestist sai preemia Tallinna reaalkooli 11. klassi õpilane Rainer Urmas Maine.

Võistlusel osales üle 3000 noore kogu Euroopast. Kahe tunni jooksul pididi 17-aastased õpilased tõlkima ühe lehekülje pikkuse teksti ühest Euroopa Liidu ametlikust keelest teise. Valida võis mistahes sajakonna keelekombinatsiooni vahel, mida EL-i 24 ametlikku keelt võimaldavad. Sel korral kasutati ühtekokku 157 keelekombinatsiooni, mis on seni suurim kombinatsioonide arv. Tõlkeid hindasid Euroopa Komisjoni professionaalsed tõlkijad ning igast riigist valiti üks võitja.

Reaalkoolile võidu toonud Rainer Urmas Maine jäi žüriile silma eelkõige oma hea ja kujundliku emakeelega. Võidutöö tõlkis ta inglise keelest eesti keelde, kuid õpib koolis ka vene ja saksa keelt. Rainer huvitub ajaloost, geograafiast ja majandusest ning on hästi kursis sellega, et välismaale õppima minemiseks on hea keeleoskus hädavajalik. Vabal ajal tegeleb ta muu hulgas töövahendusteenust pakkuva õpilasfirmaga. Inglise keelt õpetab Rainerile Reaalkoolis Kristel Noodla ja eesti keelt Mirja Särg.

„Keeleoskus laiendab silmaringi ja rikastab inimese elu. Sooviksin julgustada noori keeli õppima. Meil on vaja tagada, et noored oleksid teadlikud keeleoskuse praktilist kasust, mis võib ulatuda oskusest rääkida kohalikku keelt puhkusel või reisil kuni oma karjäärivõimaluste avardamiseni. Keeleoskus võib olla suur eelis ajal, mil paljudel võib tekkida raskusi töö leidmisega oma kodumaal,” sõnas volinik Vassiliou.

Euroopa Komisjoni iga-aastase keskkoolinoorte tõlkevõistlus „Juvenes Translatores” toimub alates 2007. aastast. Võistluse eesmärk on edendada keeleõpet koolides ja anda noortele inimestele aimu sellest, milline on tõlkija töö. Aasta-aastalt on võistlus muutunud üha populaarsemaks nii osalejate arvu kui ka geograafilise ulatuse poolest. Kõige edukamaks on võistluse algaastatest peale osutunud Saksamaal Tüüringi liidumaal asuv Salzmannschule kool. Riigi tasandil on selle kooli õpilased tulnud võitjaks neli korda.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!