RMK kutsub õpilasi metsaviktoriinile

2. apr. 2014 - Kommenteeri artiklit

Riigimetsa majandamise keskus (RMK) kutsub kõiki kooliõpilasi osalema interaktiivses metsaviktoriinis. Ühtlasi stardivad RMK looduskeskustes üle Eesti kevadised tasuta loodusõppeprogrammid.

13. korda toimuva metsaviktoriini küsimused on RMK Oandu looduskeskuse juhi Tiina Neljandiku sõnul metsandusest ja looduskaitsest. „Õpitakse tundma ka aasta puud, aasta lindu, orhideed ning vanarahva metsatarkusi ning piltidelt peab ära tundma näiteks putuktoidulisi taimi või metsatöid,” kirjeldas Neljandik.

Metsaviktoriinist võetakse osa klasside kaupa ning küsimused on koostatud kahes raskusastmes: 1.–4. klassile veidi lihtsamad ja 5.–12. klassile enam infootsingut ja nuputamist nõudvad. Iga õpilane saab vastamiseks oma koodi, ent viktoriini abil saab õpetaja näiteks ka grupitööd harjutada või vastusevariantide üle klassis ühiselt arutleda. Juba kolmandat aastat on avatud viktoriini venekeelne keskkond, et aidata kodumaa loodust paremini tundma õppida ka vene koolidel.

RMK Metsaviktoriin ootab osalejaid kuni 23. aprillini. Võitjad selgitatakse välja kolmes vanuseklassis ning tehakse teatavaks metsanädalal. Parimatele õpilastele ja nende juhendajatele on välja pandud auhinnad ning kõik vähemalt 75% võimalikust punktisummast teeninud saavad metsaviktoriini meene. Eelmisel aastal võttis Metsaviktoriinist osa ligi 9000 õpilast 205 koolist.

Kõik õpetajad on teretulnud viktoriiniküsimustega tutvuma ja oma klassi kirja panema aadressil: www.loodusegakoos.ee/metsakool/metsaviktoriin.

Looduskeskuste pakutavate kevadiste õppeprogrammide vastu on koolidel alati suur huvi olnud, seega tuleks klassidel valida välja meelepärane programm sobivast looduskeskusest ja end kiiresti kirja panna siin: www.loodusegakoos.ee/metsakool.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!