Tartu ülikool toob Tallinna tuntud informatsiooniteadlased

14. apr. 2014 - Kommenteeri artiklit

Tänasest reedeni toimub Tallinnas rahvusvaheline IEEE Euroopa informatsiooniteooria kool, kus kohtuvad enam kui 50 üliõpilast, noorteadlast Eestist ja välismaalt ning jagavad teadmisi ja kogemusi valdkonna juhtivad teadlased.

IEEE informatsiooniteooria koolis kohtuvad valdkonna tulevased ja tänased eksperdid üliõpilastest juhtivate teadlasteni, et luua väärtuslikke ametialaseid tutvusi, vahetada kontakte ning uurimiskogemusi.

„Koolis osalemine annab väärt kogemuse. Üliõpilased esitlevad teadlastele oma uurimistöid, saades juhtivatelt teadlastelt ka otse tagasisidet,” sõnas TÜ teoreetilise informaatika dotsent Vitaly Skacheki.

Loenguid annavad valdkonna juhtivteadlased Carnegie Melloni ülikoolist, Aalto ülikoolist, Syracuse ülikoolist, Bostoni ülikoolist ja mujalt, osaleb ka Müncheni tehnikaülikooli sidetehnika instituudi juhataja, varasem IEEE Information Theory Society president professor Gerhard Kramer.

Skachek peab rahvusvahelise informatsiooniteooria kooli korraldamist Eestis oluliseks nii riigile, ülikoolile kui ka osalejatele. „Tallinnas toimuvale informatsiooniteooria kooli tulevad kokku inimesed üle Euroopa, mis annab meile võimaluse tutvustada Eestit. Vähemtähtis ei ole ka see, et ürituse korraldamine suurendab meie mainet ja tuntust informatsiooniteooriaga seotud teadusringkondades,” ütles ta.

Rohkem infot leiab IEEE kodulehelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!