Tehnikaülikool ja mereakadeemia liituvad

23. apr. 2014 - Kommenteeri artiklit

Kolmapäeval, 23. aprillil allkirjastasid haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski, TTÜ rektor Andres Keevallik ning Eesti mereakadeemia arendusprorektor rektori ülesannetes Roomet Leiger TTÜ ja Eesti mereakadeemia ühinemislepingu.

Jevgeni Ossinovski märkis, et koolide liitmine on samm kvaliteetsema merendusalase hariduse suunas: „Merendusalase kõrgharidusõppe ühendamine TTÜ-ga võimaldab paremini jagada nii ressursse kui ka spetsialiste. Oleme TTÜ-ga kokku leppinud ka märkimisväärsetes taristuinvesteeringutes järgnevatel aastatel ning oleme loomas riiklikku kutseõppeasutust Eesti merekool. Need ümberkorraldused tagavad kõrgel tasemel merendusalase hariduse andmise Eestis ka tulevikus.”

Roomet Leiger: „Meil on liitumise üle väga hea meel. Lähiaastatel peaksid paljud pikaajalised ja keerulised probleemid nagu õppekeskkonna ja taristu nüüdisajastamine, õppejõudude palgataseme tõstmine lahenduse saama, samas parima tulemuse saavutamiseks on vaja teha veel palju tööd. Pingutame selle nimel iga päev!”

Mereakadeemia ja TTÜ ühinevad 1. augustil 2014. Kõik mereakadeemia tudengid saavad TTÜ üliõpilasteks. Mereakadeemia jätkab hariduse andmist kalapüügi ja -käitlemise tehnoloogia, külmutusseadmete, laeva jõuseadmete, sadamamajandamise ja meretranspordi juhtimise, tüürimehe, veeteede ohutuse korraldamise ja haldamise ning merenduse õppekavadel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!