Abituriendid teevad reedel matemaatika riigieksamit

23. mai 2014 - Kommenteeri artiklit

Täna kell 10 algav matemaatika riigieksam lõpetab gümnaasiumite ja kutseõppeasutuste lõpetajate jaoks tänavuse riigieksamite perioodi. Sellest aastast on matemaatika riigieksam kõigile gümnaasiumilõpetajatele kohustuslik.

Eksaminandid said valida kitsa või laia matemaatika riigieksami. Kitsa eksami valis 4359 ja laia eksami 4343 eksaminandi. Gümnaasiumiastmes on õpilastel võimalik õppida matemaatikat kitsa või laia ainekava alusel. Kitsas matemaatikas on 8 kursust, laias matemaatikas 14 kursust. Riigieksamite valikul sai kitsast matemaatikat õppinu valida ka laia eksami ning vastupidi.

Eksamitööd hinnatakse 0–100-punktisel skaalal. Eksami sooritamiseks on vaja koguda vähemalt üks punkt.

Matemaatika eksamiülesannete koostamisel suurendatakse aasta-aastalt selliste ülesannete osakaalu, kus on suur osa teksti mõistmisel ning ümbritseva elulise probleemi või ülesande sidumisel konkreetse matemaatilise mudeliga.

Sellest aastast pidid õpilased gümnaasiumi lõpetamiseks sooritama eesti keele või eesti keele teise keelena, võõrkeele ja matemaatika riigieksami. Riigieksamite tulemused teatatakse õpilastele 20. juuniks.

SA Innove läbiviidavatele riigieksamitele registreerus tänavu üle 10 500 eksaminandi. Kokku tehakse 27 216 eksamit.

Lisainfot leiab SA Innove kodulehelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!