Digipöörde programmi kandideerimise kell kukub homme

19. mai 2014 - Kommenteeri artiklit

Digipöörde tasuta programmi kandideerimiseks on koolidel aega teisipäeva, 20. mai pärastlõunani. Kaheksa pilootkooli valitakse välja 28. mail. Esmaspäeval avaldati programmi kodulehel ka üksikasjalik koolituskava.

Pilootkoolid valib välja seitsmeliikmeline žürii, kuhu kuulub lisaks Laanperele veel haridusministeeriumi üldharidusosakonna asejuhataja Pille Liblik, HITSA innovatsioonikeskuse juhataja Ene Koitla, lapsevanemate liidu esimees Enn Kirsman, Orissaare gümnaasiumi õpilane ja AndroidÕpiku looja Mikk Kärner, IKT kutsekomisjoni juht ja AS-i BCS juhatuse esimees Ants Sild ning Tartu ülikooli tehnoloogiahariduse professor ja Pedagogicumi direktor Margus Pedaste.

„Järgmise viie kuu jooksul koolitame ja nõustame koole, et nad oleks võimelised oma koolis ise läbi viima sellise muutuse, mis just nende koolile kõige paremini sobib,” ütles Digipöörde koolitusjuht Mart Laanpere.

Pilootkoolide meeskondadele õpetatakse digi-innovatsiooni juhtimist kooli tasandil, kuidas luua ja rakendada digitaalset õppevara nutiseadmetel, koostada digiturvalisusega seotud reegleid ning mõista ja rakendada Eesti hariduspoliitika ootusi kooliuuendusprojekti kontekstis. Kokku toimub neli koolituspäeva ja kolm veebiseminari.

Koolitusi viivad läbi Tallinna ülikooli informaatika instituudi teadlased. Koolituspäevad toimuvad nii TLÜ haridusinnovatsiooni keskuses kui ka Samsungi akadeemias Mektory’s.

29. aprillil ametlikult väljakuulutatud Digipöörde näol on tegemist Samsungi algatatud koolide digitulevikuks ettevalmistamise programmiga, mille all mõistetakse personaalsete nutiseadmete (tahvel- ja sülearvutite või nutitelefonide) laiapõhjalist ja igapäevast rakendamist õppetöös. Digivahendite kasutamine pole seejuures eesmärk omaette, selle kaudu toetatakse loomingulisemat, mängulisemat ja koostöisemat õppeviisi. Pilootkoolid saavad ise otsustada, kas võtavad digipöörde ette ühe kooliastme, ainevaldkonna või õppesuuna mahus.

Projekti esimeses etapis koolitatakse tänavu välja 48 õpetajat ja koolijuhti kaheksast koolist. Igasse koolimeeskonda on lisaks koolijuhile kaasatud ka haridustehnoloog või infojuht ja neli aktiivsemat õpetajat. Kool, kes viib muutuse digitaalse tuleviku suunas läbi kõige edukamalt, saab aasta lõpul auhinnaks 10 000 euro väärtuselise Samsungi digiklassi.

Lisainfot Samsungi ja TLÜ programmi kohta ning täpse koolituskava leiab veebilehelt www.digipoore.ee.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!