Edgar Valteri pärand leidis väärilise paiga

15. mai 2014 - Kommenteeri artiklit

Esmapäeval, 12. mail avati Eesti lastekirjanduse keskuses Edgar Valteri galerii, mis pakub äratundmisrõõmu suurtele ja lustimist väikestele.

Interaktiivses galeriis hõljub ühtaegu nii loodushõngu kui leidub ka võimalusi nüüdisaegseks nokitsemiseks. Ühes nurgas on suur lameekraan filmidega vanameistri loomingust ja isikust, teises puust pokukoda, kus puupakul istudes saab kuulata loodushääli. Kolmandas seinas on kapike, mille uste taga peitub hulk pilte ja teavet vanameistri loomingust ning ülejäänud osa võtab enda alla lahtitõmmatavate pildisahtlitega laud, mis tutvustab kogu Valteri loomingut tegelaskujude ja aastakäikude kaupa Sipsikust Pintselsabadeni.

„Kolm asja, millest püüdsime lähtuda, oli ehedus, naturaalsus ja valterlikkus. Teisisõnu, et me ei muudaks tema loomingus ühtki joonekest, et tulemus oleks looduslähedane, ka materjalide valiku poolest, ning et ruumi sisse astujat tabaks äratundmisrõõm esimesest silmapilgust,” ütles lastekirjanduse keskuse juht Triin Soone galerii avamisel. Ta lisas, et esimeste külastajate põhjal, kes galeriid väisanud on, võib öelda, et tuba tekitab emotsioone kõigis.

Mae Kivilo ja Krista Kumbergi loodud galerii aluseks oli Edgar Valteri pärijate poolt 2007. aastal lastekirjanduse keskusele annetatud suur osa Valteri originaalillustratsioonidest, milles on kokku 2477 joonistust, käekirjanäidist ja vinjetti.

Galerii avamisel esitleti ka väärikat koguteost, mis sisaldab 350 leheküljel sadu vanameistri illustratsioone lasteraamatutele aastatel 1948–2005. Raamatust loe lähemalt siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!