Eesti parim noor raamatupidaja tuleb Lääne-Virumaalt

9. mai 2014 - Kommenteeri artiklit

Eile, 8. mail toimusid Tallinnas SA Innove korraldatud üleriigilised raamatupidajate kutsemeistrivõistlused, kus parimaks osutus Lääne-Viru rakenduskõrgkooli õpilane Veiko Kompus.

Teisele kohale tuli Kristina Laurend Lääne-Viru rakenduskõrgkoolist ning talle järgnes Jelena Skubi Narva kutseõppekeskusest.

„Huvitusin raamatupidamisest juba keskkoolis, sest õppisin majanduskallakuga klassis ja puutusin kokku ka majandusarvestusega,” ütles Eesti parim noor raamatupidaja Veiko Kompus, kelle sõnul oli võistlus pingeline, sest aega ülesannete lahendamiseks oli väga vähe. Tema sõnul olid kõige keerulisemad teooriatest ja kompleksülesanne, kõige lihtsam osa oli töötasu ülesanded. „Hea raamatupidaja on täpne, kohusetundlik, süsteemne ning seda kõik tuli võistlusel näidata,” lisas Kompus.

„On rõõmustav, et võistlejaid oli kutseõppeasutustest üle kogu Eesti, mis räägib tõsisest huvist aine ja elukutse vastu Eesti ühiskonnas,” ütles võistlusjuhendi koostaja, EBS-i doktorant Juta Tikk. Tema sõnul on õpetajad teinud kiiduväärset tööd finantsarvestuse õpetamisel ja võistlejate ettevalmistamisel, mis tagab noorte raamatupidajate hea taseme. „Võistluste raskeim osa oli rahavoogude aruande koostamine ja kõige lihtsam tundus võistlejate jaoks teooriaküsimuste test,” kirjeldas võistlust Tikk. Ta lisas, et ka päevaraamatu täitmine, kasumiaruande ja bilansi koostamine ei valmistanud enamusele raskusi.

Tänavusel võistlusel võtsid mõõtu 15 kutseõppurit Tartu kutsehariduskeskusest, Tallinna majanduskoolist, Narva kutseõppekeskusest, Võrumaa kutsehariduskeskusest, Haapsalu kutsehariduskeskusest, Pärnumaa kutsehariduskeskusest, Ida-Virumaa kutsehariduskeskusest, Pärnu saksa tehnoloogiakoolist ja Lääne-Viru rakenduskõrgkoolist.

Raamatupidajate kutsevõistluse eesmärk on tugevdada majandusarvestuse eriala head mainet, ühtlustada õppetaset, vahetada kogemusi ning innustada õppureid ja koole saavutama paremaid õpitulemusi. Kutsemeistrivõistlusi korraldab SA Innove koostöös haridus- ja teadusministeeriumi, ametikoolide ja erialaliitudega.

Lisainfot leiab siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!