Homsed parimad ettevõtjad tulevad Tartust

26. mai 2014 - Kommenteeri artiklit

Reedel, 23. mail võtsid Tallinna majanduskoolis mõõtu ärikorralduse ja väikeettevõtluse õpilased üle Eesti. Parimaks osutus Tartu kutsehariduskeskuse võistkond, kuhu kuulusid Älice Kääramees, Nele Laur, Regina Joosep ja Kadri Viil, teatas SA Innove pressiesindaja.

Teisele kohale tuli Võrumaa kutsehariduskeskuse meeskond koosseisus Piret Rummi, Kätlin Jõgi, Egle Toom ja Ivo Vals ning neile järgnesid Lääne-Viru rakenduskõrgkoolist Raul Rajang, Siim Reedo, Taavi Puusepp ja Gristel Suurmets.

Võistluse esimeseks ülesandeks oli meeskondlik teooriatest, mis koosnes majandusõpetuse, raha ja panganduse, ettevõtluse, juhtimise, turunduse ning majandusarvestuse küsimustest. Lisaks pidid võistkonnad sooritama teooriatesti ning looma turundusstrateegia e-tervise mobiilirakendusele Aiden ja selle haarava esitlusega žüriile n-ö maha müüma.

„Võistlusülesanne oli keeruline, kuna äppide turundus oli kogu meeskonnale võrdlemisi võõras ning teha tuli palju uurimistööd,” ütles Tartu kutsehariduskeskuse meeskonna liige Älice Kääramees. Tema sõnul andis võistlus neile väärtusliku kogemuse pingelises olukorras meeskonnatööst ja avalikust esinemisest. „Me kõik valisime ärikorralduse eriala, kuna soovime tulevikus midagi suurt ise ära teha ja olla tööandjaks teistele,” lisas Kääramees.

Žürii hinnangul oli võitjatel realistlik sihtgrupi valik, arvestamine eelarve vahenditega, tugev loovidee ning suurepärane ettekanne, mis veenis, et nemad on koostööpartnerid, kel on sisemist veendumust ja jõudu projekt lõpuni viia. Žüriisse kuulusid e-tervise mobiilirakenduse Aiden asutaja Rait Arro, SA Innove spetsialist Aili Kõiv ja majandusõpetaja Kristel Rannaääre.

Võistlustulle astusid 28 kutseõppurit Tallinna majanduskoolist, Pärnumaa kutsehariduskeskusest, Narva kutseõppekeskusest, Kuressaare ametikoolist, Võrumaa kutsehariduskeskusest, Tartu kutsehariduskeskusest ja Lääne-Viru rakenduskõrgkoolist.

Võiduvõistkonda juhendasid kutseõpetajad Külliki Vaske ja Helvi Teigar.

Kutsevõistlust korraldas SA Innove koostöös Tallinna majanduskooliga.

Lisainfot võistluse kohta leiab siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!