Kingime oma südamesoojust

27. mai 2014 Natalja Langinen Sillamäe lasteaia Päikseke direktor - Kommenteeri artiklit

Arendada oskust märgata inimesi, kes vajavad meie tähelepanu ja abi, leida nende seast uusi sõpru ja partnereid, on üks projekti „Ettevõtlik kool” eesmärke Sillamäe lasteaias Päikseke. Kõlbluse aluseid tuleb kujundada juba lasteeas praktilise kogemuse abil. Mitte asjatult pole keelekümblusrühma Lepatriinu projekti nimetuseks „Kingime oma südamesoojust”.

Aasta jooksul said selle rühma lapsed tuttavaks hoolekandeasutuse Lootus lastega. Laste hobid ja vanus muutsid nende omavahelise suhtlemise huvitavamaks ja tihedamaks. Kokkusaamised toimusid nii lasteaias kui ka asutuses Lootus.

Lepatriinu 2Projekti jooksul said lapsed tuttavaks ka kunstierialadega. Kunstnik ja õpetaja Igor Lukjanov tutvustas lastele meisterdamise aluseid, lapsed õppisid erisuguseid maalimistehnikaid, savivoolimist, väljapõletamist. Ühe tüdruku ema korraldas voolimise meistriklassi. Kõike seda proovisid mõlema asutuse lapsed ühistel üritustel, tehes üksteisele oma kätega valmistatud kingitusi.

Projekti lõpus näitasid Lepatriinu rühma lapsed oma eesti keele oskust, lavastades näidendi „Kuidas kassipoeg kassi moodi rääkimise unustas”. Selle rühma lapsed lähevad kooli, kus arvatavasti hakkavad suhtlema oma uute sõpradega, soojuse ja rõõmuga.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!