Liiklusohutuskonkursi võitsid Laulasmaa kooli lapsed

21. mai 2014 - Kommenteeri artiklit

Renault’ liiklusohutusprogrammis „Ohutu liiklemine kõigile” korraldatud  liiklusohutust ja keskkonnasäästlikke liiklemisviise propageeriva konkursi „Sinu idee, Sinu algatus” võitis Laulasmaa kooli 4. klass projektiga „Koolitee turvalisemaks”.

Laulasmaa koolis jaanuaris alguse saanud kampaania eesmärk oli pöörata suuremat tähelepanu kodukoha liikluse turvalisemaks muutmisele. Probleemide kaardistamiseks korraldati ajurünnakuid ning intervjueeriti nii lapsevanemaid kui ka kooli- ja vallaspetsialiste. Suurima mureallikana kerkis esile koolibussi peatuste märgistuse puudumine.

Renault’ liiklusohutusprogrammi konkursi žürii liige, maanteeameti liikluskasvatustalituse juhtivspetsialisti Eve-Mai Valdna sõnul on lapsed koos aktiivsete lapsevanematega edastanud võimalikud lahendusettepanekud nii Keila vallale kui ka maanteeametile ning on vajadusel valmis ise käed külge lööma, et lastel oleks peatustes ohutu bussi oodata.

Tänavu kolmandat korda toimunud konkursil osalesid lisaks võidukoolile ka Paide ühisgümnaasium projektiga „Turvaline koolitee”, Ristiku põhikool projektiga „Liikle targalt ja ohutult!” ning Lehola kool projektiga „Tahan olla nähtav”.

„On näha, et aina rohkem lapsi on huvitunud liiklusest, selle ohtlikkusest ning soovist midagi oma kodukoha liiklusvaldkonnas muuta,” ütles Valdna, et kõik osalenud koolid olid väga tublid, projektid hästi läbimõeldud ja põnevad.

6–12-aastastele õpilastele mõeldud konkursi eesmärgiks on muuta oma ning teiste kogukonna liikmete ohutu ja keskkonnasäästlik liiklemine elementaarseks ja igapäevaseks tegevuseks. Üle maailma on sellesse projekti kaasatud 14 miljonit last 35 riigist.

Lisaks Valdnale kuulusid žüriisse Kristel-Liis Kaunismaa politsei- ja piirivalveametist ning Indrek Luberg ABC Motorsist.

Võidumeeskonna õpilased said auhinnaks Samsungi fotokaamera.

Lisainfot leiab aadressilt: www.ohutuliikleminekoigile.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!