Liituge loovhariduse kogukonnaga!

23. mai 2014 Eda Heinla Tallinna ülikooli loovusõpetuse dotsent - Kommenteeri artiklit

Et lapsed oleksid igas koolitunnis uudishimulikud ja saaksid rõõmsalt üllatuda uutest teadmistest, tuleb tekitada neis õpitavate ainete vastu huvi ja rikastada nende koolipäeva.

Lapsevanematena, kellele on oluline ennast teostavate ja elujõuliste eestimaalaste kasvatamine, lõime koos Kerttu Soansi, Triin Tarni, Helen Kaasiku, Marit Kuuse, Aino Kuntseli ja Evelin Tammega ühenduse „Loovharidus Eesti moodi”.

Näeme oma eesmärkide teostamiseks kolme suunda: koostöö loovuse vallas koolijuhtide, õpetajate ja lapsevanematega ning selle kaudu loovusalaste teoreetiliste teadmiste jagamine ja loovuse avaldumist toetavate praktiliste võtete rikastamine.

Oleme teinud juba esimesi samme. Käivitasime Tallinna ühisgümnaasiumis loovusringid 1.−4. klassi lastele ning lõime kodulehe www.loovharidus.ee, kus jagame ringis kasutatavat loovat tegevust ja harjutusi ning kutsume üles ka teisi oma loovuse kogemusi jagama.

TLÜ haridusinnovatsiooni keskuse ja Nordplus Horizontali projekti toel toimus üritus „Loovus teeb õppekava huvitavamaks”, kus osales 56 loovalt õpetamisest huvitatud õpetajat.

16. juunil korraldame loovhariduse suvekooli, mille sihid on saada kolleegidelt loovalt õpetamise kogemustest inspiratsiooni, koostada õppeainepõhiseid loovust arendavaid harjutusi ja nautida enda loovuse avaldumist. Kutsume suvekooli põnevaid loovusteemalisi ettekandeid kuulama ja töötubades osalema õpetajaid, haridusametnikke, lastevanemaid ja kõiki lastes loovuse avaldumisest hoolivaid inimesi. Suvekooli päevakavaga tutvuda ning registreeruda saab kodulehel www.loovharidus.ee.

Ootame loovhariduse kogukonnaga liituma inimesi, kes juba tegelevad laste loovuse avaldumise toetamisega, andes koolis oma ainet loovat mõtlemist soosival viisil, kasutades enda ja teiste välja töötatud loovust arendavaid ülesandeid, tehes sellekohast huviringi või lapsevanemana toetades ja rõõmustades oma lapse loovuse üle.

Eri elualade inimeste teadmiste ja oskuste koondamine ja kaasamine võiks anda jõudu kõigile – üksteise toetust tunnetades on kergem julgustada ka oma kolleege ja sõpru käivitama koolide juurde loovuse arendamise ringe, loovustunde ja -päevi. Igaühel meist on lastele midagi põnevat õpetada.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!