Muuseumiöö heliloojate Kappide majamuuseumis

22. mai 2014 Raivo Juurak - Kommenteeri artiklit

Tänavuse muuseumiöö teema oli „Öös on tähti” ja sellest võttis osa 84 000 inimest, mis on kõigi aegade publikurekord. Kuuendat korda toimunud muuseumiööl lõi kaasa üle 130 muuseumi, lisaks paljud arhiivid, näitusepaigad, kirikud ja ajalooseltsid.

Muuseumiöö tänavune teema inspireeris muuseume kokku panema põnevaid ööprogramme taeva- ja sporditähtede, kirja-, muusika- ja filmitähtede teemal, mitmel pool valiti koos publikuga kollektsioonidest välja täht-museaale, eriti mitmekesine oli lastele mõeldud sündmuste kava. Muuseumisse pääses tasuta kella 18–23.

Muuseumiöö koordinaatorite Laura Kipperi ja Külli Lupkini sõnul on muuseumiööst saanud üle-eestiline muuseumipidu, mida aitavad eriliseks muuta sajad muuseumides töötavad inimesed ning vabatahtlikud, kes üheks ööks muuseumidesse appi tulevad.

Korraldustoimkonna sõnul mängis uue publikurekordi löömisel oma rolli kindlasti ka suurepärane ilm, tänu millele tuli ööst osa saama erakordselt palju lastega peresid.

Külastajate seas läbi viidud küsitluse tulemusel selgus, et muuseumiöö publik peab oluliseks spetsiaalselt selleks ööks kokku pandud erilisi muuseumiprogramme ja suursündmuse meeleolu. Hinnatakse ka võimalust muuseumi tasuta külastada – muuseumidesse minnakse muuseumiööl terve perega, millest annab tunnistust ka elav osavõtt selle-aastase öö lasteprogrammidest. Eriti rõõmustavad öö korraldajad selle üle, et rohkem kui kolmveerand vastanutest külastas sel muuseumööl mõnda muuseumi, kuhu ta varem kunagi sattunud ei olnud.

17. mai õhtul toimus Eestis ka üks Euroopa muuseumide aasta suursündmusi: Tallinnas Euroopa muuseumiauhindade galal anti üle Euroopa parima muuseumi tiitel, mille sellel aastal võitis Istanbulis asuv Masumiyet Müzesi. Eesti meremuuseumi Lennusadama tõid kohtunikud eraldi esile.

Muuseumiööd korraldavad igal aastal ühiselt Eesti muuseumid ja muuseumiühing ning ICOM Eesti. Esimesel korral oli muuseumiöö juhtlause „Öös on asju”, järgnenud on „Öös on lugusid”, „Öös on aardeid”, „Öös on kino” ning „Öös on inimesi”.

Lisainfot muuseumiöö kohta leiab veebilehelt www.muuseumioo.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!