Ossinovski: Euroopa peab enam investeerima haridusse

20. mai 2014 - Kommenteeri artiklit

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski osales teisipäeval Brüsselis toimunud Euroopa Liidu (EL) haridusministrite kohtumisel, kus arutati haridusinvesteeringute rolli EL-i konkurentsivõime parandamises, teatas haridus- ja teadusministeeriumi pressitalitus.

Ministri sõnul peab Euroopa Liit senisest enam investeerima haridusse ja teadusarendusse. „Hoolimata üldisest vajadusest kokku hoida, ei tohi investeeringud haridusse väheneda. Peame soodustama täiskasvanute ümber- ja täiendõpet ning jõuliselt investeerima õppeprotsessi kaasajastamisse tehnoloogiliste uuenduste abil. Koostöös tööandjatega peame parandama haridussüsteemi sidustatust tööturu vajadustega,” ütles Ossinovski.

Ta lisas, et rahanduspoliitiliste meetmetele lisaks vajab haridusvaldkond sisulisi reforme: „Hariduslikud investeeringud on pikas plaanis kõige efektiivsem viis tagada kestlik majanduskasv ning ühiskonna areng. Samas peab haridussüsteem ühiskondlike ja majanduslike muutustega kaasas käima. Eesti õpilased paistavad Euroopas silma oma heade oskustega ja tugevate PISA testi tulemustega. See ei ole tulnud iseenesest, vaid tänu aastate jooksul tehtud olulistele muudatustele haridussüsteemis.”

Lisaks arutati ministrite kohtumisel õpetajakoolituse õppekavade tõhustamist, et õpetajate põhiõppe programmid annaksid neile vajalikud oskused oma karjääri alustamiseks ning digiõppe ja õpetamise parendamist. Samuti arutati mitmekeelsuse edendamist, keeleõppe ja -õpetamise kvaliteedi parandamist.

Ossinovski kohtus lühivisiidil ka EL-i teadusvoliniku Márie Geoghegan-Quinni ja Euroopa Komisjoni teadusuuringute ja innovatsiooni peadirektoraadi ressursidirektori Maive Rutega ning külastas Eesti teadusagentuuri Brüsseli kontaktbürood.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!