Parim sekretär õpib Viljandimaal

19. mai 2014 - Kommenteeri artiklit

Reedel, 16. mail toimus Viljandimaal Olustveres üleriigiline sekretäritöö õpilaste kutsemeistrivõistlus „Tippsekretär 2014”, millel osutus parimaks Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli õpilane Margarita Kopteva.

Teisele kohale tuli Karmen Kaevats Tallinna majanduskoolist ning kolmandale Madli Petuhhov Tartu kutsehariduskeskusest.

„Võit tuli mulle ootamatult, läksin lihtsalt võistlema ja ennast proovile panema, kuid esikoha üle on mul hea meel,” ütles tippsekretär Margarita Kopteva. Tema sõnul läks tal kõige paremini dokumendihalduse ülesanne ning kõige raskemad olid protokolli ja etiketi küsimused. „Võistlus annab väga hea kogemuse enne kutseeksami sooritamist, tunnen ennast palju enesekindlamalt,” märkis Kopteva. „Mulle meeldib sekretäriamet, sest töö on mitmekülgne ja annab võimaluse suhelda paljude inimestega.”

Võistluse žürii liige ja Eesti Juhi Abi Ühingu auliige Sirje Orveti sõnul oli oli võistlejate ettevalmistus selliseks mõõduvõtmiseks ühtlane ja piisav ning osalejate endi arvates oli kõige raskem toimetulek võistluspingega, mis kohati tekitas tähelepanematust küsimuste mõistmises. „Kõige kergem näis noortele olevat avaliku esinemise ülesanne, kus ette antud tekst tuli esitada täpselt, ladusalt, kuulajaid arvestavalt ja leida seoseid sekretäritöö tänapäevaste probleemidega,” rääkis Orvet. Ta lisas, et tänavu tuleb kiita võistlejate eesti keele oskust.

Tänavustel võistlustel võtsid mõõtu 22 kutseõppurit Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolist, Pärnumaa kutsehariduskeskusest, Tartu kutsehariduskeskusest, Lääne-Viru rakenduskõrgkoolist ja Tallinna majanduskoolist. Võistlejad pidid näitama oma oskusi ja teadmisi dokumendihalduses, arvutitöös, eesti keeles ning protokolli, etiketi ja kultuuri laitmatus valdamises.

Sekretäride kutsevõistlust korraldas SA Innove koostöös Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli ning Eesti Juhi Abi Ühinguga.

Lisainfo sekretäride võistlusest leiab siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!