Parimad õpilasfirmad käisid peaministri vastuvõtul

27. mai 2014 Gunnar Richter Loo keskkooli õpilasfirma Kerze juhendaja - Kommenteeri artiklit

22. mail käisid Toompeal peaministri vastuvõtul tänavuste parimate õpilasfirmade esindajad ja majandusõpetajad. Nende hulgas ka Loo keskkooli 11. klassi õpilasfirma Kerze.

Avakõnes meenutas peaminister oma koolivenda, kes pani aluse Skype´i sünnile. „Ainult vähesed väljavalitud teie hulgast saavad ettevõtluse jäämäe jäist tippu katsuda, aga see ei tähenda, et te kõik ei saa olla edukad. Edukas saab olla kõigis ametites, peaasi, et teete seda samm-sammu haaval, südame ja andumusega,” ütles ta.

Peaminister tegi õpilastele ekskursiooni oma ametiruumides ja selgitas, kuidas sünnivad valitsuse otsused. Ta ütles õpilastele: „Kallid sõbrad, teie käes on tulevik. Keegi siin teie hulgast on tulevane peaminister ja tema otsustab, kes kus istub ja millal võib rääkida. Nii et võite kohe siin kokku leppida, kes on tulevane peaminister.”

Samas märkis Taavi Rõivas, et tema pole kunagi unistanud peaministriks saamisest, ka mitte siis, kui istus eelmise valitsuse koosseisus ministrina. „See lihtsalt tuli! Tundub, et pead tegema seda, mida sulle meeldib teha. Mulle meeldib olla poliitik ja sellest sain ma aru, kui istusin alles keskkoolipingis, 18 aastat tagasi!” ütles minister, pilk kaugusse suunatud.

Ta õhutas noori valima endi hulgast tulevast peaministrit, sõnadega: „Teil on uue peaministri ettevalmistamiseks aega üheksa aastat, sest Andrus Ansip oli üheksa aastat peaminister ja ma usun et järgmine peaminister saab koha sisse võtta pärast minu üheksa aastat.”

Vasakult: Loo keskkooli õpilasfirma Kerze juhendaja Gunnar Richter ning liikmed Grete-Sylvia Soots, Anna Kaisa Martin, Karmen Timberg, Kristel Soorand ja Marett Mardim.

Vasakult: Loo keskkooli õpilasfirma Kerze juhendaja Gunnar Richter ning liikmed Grete-Sylvia Soots, Anna Kaisa Martin, Karmen Timberg, Kristel Soorand ja Marett Mardim.

Teiste seas andis peaminister personaalse tänukirja ka Loo keskkooli õpilasfirma Kerze direktorile Karmen Timbergile. „Teie algus on olnud edukas ja ma loodan, et te jätkate suurelt mõtlemist ja oma ideede elluviimist,” ütles Rõivas.

Kohtumisel kuulutati välja ka parim majandusõpetaja tiitliga „Ettevõtlus õpetaja 2014”, kelleks sai Tallinna reaalkooli majandusõpetaja Ene Saar ning parim majandusõpetuse mentor „Eesti Aasta Mentor 2014”, kelleks sai ettevõtjast bioloog Indrek Kask.

Lisaks sai peaministri tänukirja Epp Vodja, kes on olnud alates 1993. aastast programmi juht ja alates 2002. aastast Junior Achievement Eesti tegevjuht. Epp Vodja pöördus õpilaste poole J.F. Kennedy sõnadega: „Ära küsi, mida riik sinu heaks teha saab, vaid küsi, mida saad sina riigi heaks teha.”

Peaminister Taavi Rõivas on esimene Eesti vabariigi peaminister, kes on osalenud Junior Achievement Young Enterprise Europe majandusõppe programmis ja on õpilasfirmade programmi vilistlane.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!